15 Eyüplü'ye Daha İş Müjdesi

Eyüp Belediyesi ile İŞKUR arasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen protokol ilk meyvelerini vermeye başladı. Belediyeye başvuran 15 işsiz Eyüplü vatandaş işveren ile bir araya geldi ve iş sahibi oldu.

Eyüp Belediyesi İş ve Kariyer Birimi, iş arayan Eyüplülere her gün daha fazla ulaşıyor. Eyüp Belediyesi geçtiğimiz günlerde, Eyüp'teki işsizlik sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyerek İŞKUR ile protokol imzalamıştı. Bu imza sonrası vasıfsız vatandaşlara meslek edinmek üzere eğitimler verilmeye başlanırken, iş aradığını talep eden vatandaşlarımız da işverenlerle görüşmeye başladılar.

Akkon İplik Firması da, Eyüp Belediyesi ile Eyüplü vatandaşlar iş sahibi olsun gayesiyle bir iş birliği yapmıştı. Bugünde Akkon İplik Firması Eğitim Koordinatörü Yaşar Aydoğan ve Eyüp Belediyesi İş Ve Kariyer Geliştirme Birimi iş başvurusunda bulunan vatandaşlarla görüşme sağladı. Koordinatör Aydoğan, firma hakkında ve iş hakkında 30 vatandaşa bilgiler verdi. Koordinatör Aydoğan bilgi sonrası vatandaşlarımıza tekli mülakatlar yaparak, vatandaşın sorularını yanıtladı ve iş hakkında detaylı bilgiler verdi. Mülakat sonra Eyüp Belediyesi, işi isteyen 15 vatandaşımızı bir araçla firmaya götürüp gezdirdi ve tanıttı. Firmaya istihdam edilmek üzere 30 kişi mülakata alınarak 15 kişi işe yerleştirildi. Eyüp Belediyesi ve İŞKUR arasındaki yapılan protokol sonrasındaki çalışmalarla iş sahibi olan Eyüplü vatandaşlarımız Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkürlerini ilettiler.