15 Temmuz Çengelköy Gazilerine Ziyaret

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında İstanbul'da en şiddetli üç çatışmanın yaşandığı yerlerden birisi olan Çengelköy Polis Merkezi ve bölgenin gazi esnafını ziyaret etti.

Başkan Aydın, Çengelköy Polis Merkezi'ni ziyaret ederek 15 Temmuz gecesi darbeci askerler ile çatışmaya giren ilk 3 polis memuru olan Grup Amiri Polis Memuru Tuncay Akçay, Çarşı Mahalle Bekçisi Kadir Torun ve Polis Memuru Arif Yaman ile görüştü. Ziyareti sırasında Başkan Aydın'a, o gece darbeci askerlere karşı direnen Çengelköy esnaflarından Hasan Durmuş ve Hasan Kaplan eşlik etti. Polis memurları o gece yaşadıklarını, karakolu darbeci askerlere teslim etmeyip yaklaşık 3 saat süren çatışmayı Başkan Aydın ile paylaştı.

Başkan Remzi Aydın, polis merkezindeki görüşmenin ardından polis memuru Tuncay Akçay ile beraber, 15 Temmuz gecesinin kahramanlarından Meşhur Çengelköy Kokoreççisi'ne uğradı. Burada darbeci askerlerin kurşunları ile zarar gören yerleri inceleyen Aydın daha sonra esnaf ile birlikte Meşhur İspir Kurufasülyecisi'ni ziyaret etti. Ziyaretlerini çevredeki dükkanlarda sürdüren Başkan Aydın 15 Temmuz gazilerinden Hanifi Bayram ile de sohbet etti. Çengelköy İskele Çınaraltı Aile Çay Bahçesi gece sorumlusu olan 15 Temmuz Gazisi Hanifi Bayram da, o gece yaşananları, halk olarak verdikleri mücadeleyi Başkan Remzi Aydın ile paylaştı.