Ardan Zentürk, Süleyman Özışık, Ersoy Dede Mete Yarar, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, 15 Temmuz Direniş ve Diriliş paneli

Eyüpsultan Belediyesi tarafından “15 Temmuz Direniş ve Diriliş” isimli bir panel düzenlendi.

Moderatörlüğünü Star Gazetesi yazarı Ardan Zentürk'ün yaptığı panele konuşmacı olarak Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede ile güvenlik uzmanı ve gazeteci Mete Yarar katıldı.

“15 TEMMUZ'U UNUTTURMAYACAĞIZ”

Panelde açılış konuşmasını Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptı.

Başkan Aydın konuşmasında; “15 Temmuz'u unutmamamız, unutturmamamız, milletimizin kalbinde, zihninde diri kalmasını sağlamamız gerekiyor. Bu tür etkinlikler artarak devam edecek. Belediye olarak buna borcumuz olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“HAÇ İLE HİLALİN MÜCADELESİ”

Panele konuşmacı olarak katılan konuklar 15 Temmuz'un ne bir başlangıç ne de bir son olduğunu, hainlerin farklı farklı isimler altında önceleri karşımıza çıktığı gibi sonra da çıkacağını belirttiler.

Bu yaşananların, Afrin şehidimiz Ömer Bilal Akpınar'ın vasiyetinde söylediği gibi haç ile hilalin mücadelesi olduğunu vurguladılar.

Yapılan konuşmalarda 15 Temmuz öncesi terör örgütü tarafından Türkiye'de oynanan oyunlar, o gece hain darbe girişimine karşı göğüslerini siper eden vatandaşların gösterdiği kahramanlıklar salonda bulunanlara aktarıldı.

Tüm bu yaşananlara karşı ilerleyen süreçte dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili de değerlendirmeler yapıldı.

Ayrıca, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak şehadete koşan, ellerinde silah dahi olmadığı halde tankların karşısında durarak hain girişimi engelleyen kahraman milletimiz sayesinde, İslam aleminin, ümmetin yıkılmaz kalesi olan bu devletin mahşere kadar ayakta kalacağı da ifade edildi.

Bunun için o gece şehadete koşan 250 şehidimiz kadar korkusuz olmamız gerektiğinin, onları örnek almamız gerektiğinin altı çizildi.

Konuşmalar sırasında salonda duygu dolu anlar yaşandı.