19 Mayıs'a Özel Haliç Satranç Turnuvası

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri ile adından sıkça söz ettiren Eyüp Belediyesi 19 Mayıs’ta Haliç Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen turnuvaya 600 civarında satranç oyuncusu katıldı.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen turnuva 7 tur İsviçre sistemi ile 15dk+5sn düşünme süresinde 4 rating kategorisinde gerçekleşti. 4 kategoride dereceye giren sporcuların Eyüp Belediyesi tarafından ödüllendirildiği turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi S. Rıza Öney de hazır bulundu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da böyle bir turnuvaya, böyle anlamlı bir günde ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Biz belediye olarak her zaman bu tür organizasyonlara destek veriyoruz. Bugün de yarın da bu böyle olacak. Satranç Federasyonumuzla yaptığımız işbirliği ile 600 oyuncuyu bir araya getirdik. Önemli bir günde önemli bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak gençlerimize, çocuklarımıza ve eğitime yatırım bizim önceliğimiz. Katılan herkese başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.