2017'nin son Trekking etkinliğine yoğun ilgi

Eyüpsultan Belediyesi, ilçede bulunan vatandaşlar için her ayın son pazar günü Trekking (Doğa yürüyüşü) düzenlemeye devam ediyor. 2017'nin son Trekking etkinliğine ilçe sakinlerinin yanı sıra Belediye Başkanı Remzi Aydın da katıldı.

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 'trekking' olarak adlandırılan doğada yapılan hafif tempolu yürüyüşler 2018 yılında da devam edecek.

Şehrin gürültüsünden ve iş stresinden uzak, açık havada, kuş cıvıltıları arasında yapılan tempolu yürüyüş öncesi vatandaşlar uzman spor hocalar gözetiminde ısınma hareketleri yaptılar.

TREKKİNG'İN FAYDALARI

Doğada hafif tempolu sportif yürüyüş anlamına gelen 'trekking'in sağlığa birçok faydası olduğu biliniyor. İşte uzmanlara göre 'trekking'in faydaları; Kalp kası dahil olmak üzere vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırabilirsiniz. Kan akışını hızlandırarak dolaşımın daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

Kalp – damar ve beyin damarları ile ilgili rahatsızlıkların riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Kan basıncını düzenler ve buna bağlı olarak tansiyon rahatsızlıklarında da azalma görülür. Kalp kasının yan damarlardan beslenmesi sağlanır ve kalp ana damarlarında oluşacak herhangi bir tıkanıklığın vereceği zararı azaltır. Kilonun düzenlenmesini sağlar ve şişmanlık riskini azaltır.

Sindirimi kolaylaştırır ve kolesterol düzeylerinin dengesini sağlar. Solunum kapasitesini ve aerobik gücünü arttırır. Kemiklerin sertleşmesini, kuvvetlenmesini sağlar ve genel anlamda vücudun dayanıklılığını arttırır. Eklem ve kas esnekliğini arttırır, bel ve boyun ağrılarının hafiflemesini sağlar. Yorgunluk durumunun önüne geçer ve uykusuzluk sorununuzu çözümler. Yaşlanma sürecini geciktirir ve genç görünüme katkısı vardır.

Bilgi ve kayıt için: 0212 417 86 11