3. Havalimanında İftar

Eyüp Belediyesi, İstanbul'un 3. havalimanı çalışanları ile çevre köylerde yaşayanları iftar sofrasında buluşturdu. İftar öncesi bir açıklama yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın; “Ülkemize çok büyük bir değer ortaya konuluyor, bunun heyecanı var. Bu anlamda milletimizle burada yaşayan halkımızla ve bu eseri koyan işçilerimizle şirketimizle bir araya gelerek bu duyguları paylaşalım istedik.” dedi.

Tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3. havalimanı çalışanları ve çevre köylerde yaşayan vatandaşlar için Eyüp Belediyesi tarafından, Tayakadın'da bulunan İGA Yönetim Yerleşkesi'nde iftar düzenledi. İftara Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, İGA kurumsal iletişim Direktörü Gökhan Şengül, 3.havalimanı çalışanları ve çevre köylerde yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı. İftar öncesinde Başkan Remzi Aydın, havalimanı maketlerini inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından iftar alanına gelerek vatandaşlarla selamlaşan Başkan Aydın, çocuklarla sohbet etti. Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda ezanın okunmasıyla bir yandan iftarını yapan vatandaşlar bir yandan da Hacivat ve Karagöz oyununu izleyerek Ramazan nostaljisini yaşadılar.

Başkan Remzi Aydın iftar öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iftar organizasyonunu paylaşmak teması üzerine gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi; “Burada dünyanın en büyük havalimanı yapılıyor. Ülkemize çok büyük bir değer ortaya konuluyor, bunun heyecanı var. Bu anlamda milletimizle burada yaşayan halkımızla ve bu eseri koyan işçilerimizle şirketimizle bir araya gelerek bu duyguları paylaşalım istedik.”

İlçe Başkanı Aykaç ise; “Bu akşam bizim için ayrı bir güzellikte. Bir taraftan iftarımızı açacağız, bir taraftan da ülkemizin en büyük projesini yerinde görüyoruz ve şahitlik ediyoruz. Ülkemiz birlik beraberlik içerisinde daima ileriye doğru yoluna devam ediyor.” şeklinde konuştu.

İGA Kurumsal İletişim Direktörü Şengül de, dünyanın en büyük havalimanının inşa edildiğini ifade ederek; “2018'in ilk çeyreğinde 90 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en önemli projesini hayata geçiriyor olacağız. Bu noktada buradaki komşularımızla bir arada olmaktan, bereketli bir ayın bu güzel gününde de burada olmaktan bizde mutluluk duyuyoruz.” dedi.