400 STK Eyüp'te 'darbeye hayır' dedi

15 Temmuz demokrasiye darbe girişimi gecesinin ilk anından itibaren meydanlara dökülerek dik duruşundan asla taviz vermeyen Eyüp ve İstanbul'lular ellerinde Türk Bayraklarıyla omuz omuza vererek demokrasiye darbe girişimine karşı örnek bir dayanışma gösterdi.

Demokrasiye darbe girişiminin ardından Eyüp Belediye Tesisi Ensar Konağında Eyüp ilçesinde bulunan Stklılar bir toplantı yapılarak Türkiye'ye ve dünyaya birlik ,beraberlik mesajları verildi.

Ensar Konağında Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Başkanlığında yapılan toplantıya , Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek Siyasi Parti Başkanları, Muhtarlar,STK Başkanları, kanaat önderleri ile bazı kurum amirleri katıldı.

Demokrasiye darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesinden bugüne kadar gösterdikleri dik duruş ve örnek dayanışmadan dolayı tüm Eyüp'lülere teşekkür eden Başkan Remzi Aydın , “Bu teşebbüs milli iradeye karşı yapılan en alçak girişimdir. 17 Aralık’tan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimizin kararlı mücadele ve iradesi ile büyük ölçüde mücadele edilen ve belli bir noktaya getirilen bir yapıyla karşı karşıyayız. Türkiye’ye yönelen tehditler Paralel Devlet Yapılanması dediğimiz FETÖ Terör örgütünün yanında bir taraftan PKK bir taraftan da İŞİD ve diğer terör örgütleriyle ciddi bir mücadele sergiliyoruz. 15 Temmuz gecesi FETÖ örgütünün demokrasiye darbe girişimi tehdidini hep birlikte yaşadık. Bu alçakça darbe girişimini yapanlar bu milletin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin personeli değildir. Sadece o üniforma içerisinde kendini kamufle eden vatan hainleridir. O şerefli üniformayı üzerine alan askeri veya polisi silahını kendi vatandaşına yöneltmesi düşünülemez. O şanlı üniformaları biz bir tarafa biz onun içerisindeki hainlere, bu kadar alçak hale gelen bu insanlara ve yurt dışında belli güçlerin uşağı haline gelmiş insanlara hak ettikleri cezayı hep birlikte vereceğiz. Eyüp, olayın meydana geldiği ilk andan itibaren tüm siyasi partileriyle ve her kesimiyle omuz omuza vererek büyük bir mücadele sergiledi. Bu Eyüp'e yakışan bir şeydi. Bundan dolayı tüm siyasi partilerimize, hangi düşünceden ve inanıştan olursa olsun bütün kardeşlerimize gösterdikleri duyarlılık için en içten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunmayı bir borç biliyorum. Şu anda bu alçak girişimi büyük ölçüde bertaraf etmiş vaziyetteyiz. Bundan sonrada gelebilecek tehdit ve tehlikelere karşı Eyüp'ün bütün kesimleri ve bütün renkleriyle birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza hareket etmeye devam etmemiz gerekiyor. Bu direnci, millet ve onun meşru temsilcisi hükümetimiz bize yönelik herhangi bir tehlike kalmadı denilinceye kadar devam ettireceğiz ve meydanları boş bırakmayacağız ”dedi.

Toplantıya katılan STK temsilcileri de “15 Temmuz demokrasiye darbe girişimi ve meydana gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı omuz omuza vererek, devletimizin ve milletimizin yanında yer alacağız ifadelerini kullandı.