48 Yıllık Evli Çifte Başkan Aydın'dan Sürpriz

Eyüp Belediyesi’nin “Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu” vatandaşların büyük ilgisi ile devam ediyor. 15 Mart tarihinden bu yana aralıksız her gün devam eden kültür gezisinin dünkü konukları arasında 48 yıllık evli Terzioğlu çifti de vardı. Konya’ya vardıklarında ise Başkan Remzi Aydın’ın Terzioğlu çifti için bir sürprizi vardı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından bizzat projelendirilerek hayata geçirilen ve Yüksek Hızlı Trenle yapılan ilk ve en uzun soluklu kültür gezisi olan “Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu” 15 Mart tarihinden bu yana aralıksız olarak sürüyor. Eyüp ilçesinde ikamet etmek dışında hiçbir ön şartı olmayan geziye bugüne kadar her görüşten, her kesimden, genç, yaşlı, 5 bine yakın Eyüplü katıldı. Dün gerçekleşen gezide ise oldukça ilginç bir sürpriz yaşandı.

Rami Cuma Mahallesi’nde ikamet eden 48 yıllık evli, 4 çocuk, 5 torun sahibi Nurten ve İbrahim Terzioğlu çiftinin evlilik yıldönümü olduğunu öğrenen Başkan Remzi Aydın, özel bir organizasyon yapılması talimatını verdi. Vuslat Yolculuğu’na katılan diğer misafirlerin de iştiraki ile Terzioğlu çifti Konya’da çiçeklerle karşılandı. 48 yılı temsilen 47 kırmızı, bir de mavi gül demeti ile ve diğer yolcuların alkışları ile karşılanan Terzioğlu çifti, oldukça duygulu anlar yaşadı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın bu jesti karşısında gözyaşlarını tutamayan Nurten Terzioğlu, “Konya gezisi evlilik yıldönümümüze rastladığı için farklı bir mutluluk yaşıyorduk. Ama sayın başkanımızın bu düşünceli davranışı bizi çok etkiledi. Hem bu gezi için hem de çiçekler için kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.