Aile içi Şiddete Son

Eyüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan proje ile “Aile ve İletişim” ve “Sağlık Seminerleri” artık vatandaşın ayağına götürülüyor. Bir ilk olarak hayata geçen proje ile aile içi şiddet vb. toplumsal sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirilen Aile ve İletişim seminerlerinde; çocuk, aile ve okul ile ebeveyn ilişkileri çeşitli alt başlıklarda katılımcılara aktarılıyor. Aile hakkında tüm konuların işlendiği seminerlerde amaç, mutlu ve huzurlu aile ortamının oluşturulmasına katkıda bulunmak ve aile içi şiddete son verebilmek.

Sağlık seminerleri ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle gerçekleştiriliyor. Sağlık seminerlerinde de; ilk yardım, kanser çeşitleri, obezite ile ağız ve diş sağlığı ve benzeri konular işleniyor.

Proje koordinatörlüğünü Hasan Güllük ve Sevgi Akoğlu’nun yaptığı seminerlerde, vatandaşın ikamet ettiği yerde bilgilenmesi sağlanıyor. Proje hakkında bilgi veren Hasan Güllük, benzeri çalışmaların Eyüp Belediyesi’nin Kültür Merkezleri’nde de yapıldığını belirterek, “Ancak imkanı olmayan ya da konudan bilgisi bulunmayan Eyüplüleri de düşünerek böyle bir projeyi hayata geçirdik. Mahallelerimize, il derneklerimize giderek onların salonlarında bu seminerleri gerçekleştiriyoruz. Köylerimizde de bu çalışmamız var. Aile ile ilgili pek çok konuda vatandaşımızı bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bulundukları yerlere gidip belediyemizin sesi oluyoruz. Onların taleplerini, görüşlerini de not ederek başkanımıza arz ediyoruz” dedi.

18 Haziran tarihine kadar devam edecek proje kapsamında 24 Sağlık semineri ile 29 Aile İletişim Semineri verilecek.