Akşemsettin Bilgi Evine Bakanlık'tan ödül

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülke çapında Verimlilik Haftası nedeniyle “2018 Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması” düzenlendi.

Öğrencileri; günlük hayatta karşılaştıkları olaylar karşısında gözlem yapmaya, yaşadıkları çevreye duyarlı bireyler olmaya, toplumsal sorumlulukları doğrultusunda tüketici duyarlılığına sahip olmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma “Verimlilik Temalı Fikir Yarışması” ve “Verimlilik Temalı Kısa Film Yarışması” adı altında iki kategoride gerçekleşti.

SİMURG ÖĞRENCİSİNE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Yarışmaya, Verimlilik Temalı Kısa Film kategorisinde hazırladığı kısa filmle katılan Simurg Akşemsettin Bilgi Evi öğrencisi Bilal Özkan birinci oldu.

YURT GENELİNDE KATILIM OLDU

Yarışma resmi ve özel, ortaokul ve lise düzeyinde okulların öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlendi.

Yarışmada fikirler ve filmler; verimli okul tasarımı, zamanı verimli kullanmak, birlikte çalışabilirlik, bilişim teknolojilerinin ve sosyal medyanın verimlilik için kullanımı, çevrenin korunması ve enerji verimliliği, bilinçli tüketici olmak, israfın önlenmesi, tüketici hakları, günlük yaşamda engelli ortamların iyileştirilmesi ve kazaların önlenmesi konu başlıkları altında hazırlandı.