Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi yöneticileri, Ali Kuşçu Uzay Evi’ni ziyaret etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi yöneticileri, Eyüp Belediyesi Ali Kuşçu Uzay Evi’ni ziyaret ederek uzay evi hakkında bilgiler aldı.

Ziyaret sırasında Ali Kuşçu Uzay Evi’nde derslere de katılan heyet, Kozmonot Muhammed Fares’in çocuklara verdiği eğitimi dinledi.

Diğer belediyelere model olacak

Heyette bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi Koordinatörü Dilek Olcay, Ali Kuşçu Uzay Evi’ni basında duymaları üzerine geldiklerini ifade ederek, “Basında burası ile ilgili olumlu tepkiler gören bir yer olarak görmüştük. Beraber buraya gelip görme kararı aldık. Harika bir yer olmuş. Eğitmenlerin başarılı sunumları da buradaki yaratıcı ortamı desteklemiş. Çocuklarda buradaki ortamdan çok etkileniyorlar. Bizler de bir gezegen eviyiz. Bizimde uzayla ilgili çok ileri teknoloji kullandığımız ortamlar var. Ayrıca çocukların uzaya çıkmış birinden bu tür bilgiler edinmesi de ayrı bir şans. Bu çalışmanın diğer belediyelerde de model olacağını düşünüyorum” dedi.

Çok beğendik

Uzman Eğitmen Kenan Latifoğlu ise, “Burada yapılan atölye ve etkinlikleri görmek için geldik. Günümüzde kullanılan en önemli eğitim ve öğretim biçimlerinden olan uygulamalı öğretme, burada çok iyi uygulanıyor. Sürekli etkileşimli bir eğitim kullanılıyor. Çok faydalı bir yer burası. Astronomi ülkemizde de üzerinde yeni yeni durulan bir konu haline geldi. Buradaki çalışmayı çok beğendik. Tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.