Alibeyköy Cemevi'nde Aşure Dağıtıldı…Dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği Muharrem ayında düzenlenen programlarda “bu toprakların en tatlı ortak değeri” aşure dağıtımı devam ediyor.

Haftasonu Alibeyköy Cemevi’nde düzenlenen programda, Muharrem ayının önemini belirten konuşmalar yapıldı. Evsahipliğini Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Alibeyköy Cemevi Başkanı Hüseyin Güzelgül’ün üstlendiği etkinlikte Başkanımız Remzi Aydın ve diğer misafirlere aşure ikram edildi.

Başkanımız Remzi Aydın Hüseyin Güzelgül ve tüm dernek yöneticilerine teşekkür ederek onlarla sohbet etti. Pir Sultan Abdal Kültür ve Dayanışma Derneği’ne bağış yaparak makbuzunu da alan Aydın, şunları söyledi: “Muharrem ayında aşure dağıtım geleneğimizi yaşatarak, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü duygularımızı pekiştirme imkanı buluyoruz. Her yıl 10 Muharrem’de kalbinde iman taşıyan her mümin kardeşimizi bir hüzün ve bir keder kaplar. Zira bu tarih, Hz. İmam Hüseyin Efendimizin ve de pek çoğu ehl-i beytten olan 70 müminin Kerbelâ’da şehadete ulaştıkları tarihtir.

Yürekleri yakan bu acı, mezhebi, kültürü, coğrafyası ne olursa olsun, Resûl-i Ekrem’e muhabbet besleyen her müminin ortak acısıdır. Şehadetinin 1375. yılında Hz. Hüseyin’i, Kerbela şehitlerini ve bugüne kadar hak, hakikat, hürriyet, adalet, ahlâk ve fazilet için can veren bütün şühedayı rahmet, minnet, şükran, saygı ile anıyorum.”