Alibeyköy Ortaokulu'nda Kahvaltı

Her hafta bir okula konuk olan, öğretmen, yöneticiler ve öğrencilerle görüşüp onların sorunlarını dinleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 15 Ocak Perşembe sabahı Alibeyköy Ortaokulu’nda sabah kahvaltısı yaptı.

Programa, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi ve Üsküp Brezalılar Derneği yöneticileri de katıldı.

Alibeyköy Ortaokulu Müdürü Yüksel Kaya, okulda yapılan çalışmaları ve gerçekleştirdikleri projeleri aktarırken, Aydın ve Dölek, sınıfları ve okul bahçesini gezdiler. Okulun eksikleri konusunda fikir alışverişinde de bulunulan programda, öğrencilere kariyer beklentileriyle ilgili sorular da yönelten Remzi Aydın şunları söyledi:

“Eğitimle ilgili ülkemizde gerçekten çok ciddi çalışmalar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanlarımızın çalışmalarıyla başlayan bir trend, bir vizyon ... Yani on yıl öncesine kadar hükümetimizin ya da tüm Türk hükümetlerinin eğitim bütçesine baktığınızda ilk üç sırayı savunma ve ona bağlı yatırımlar almaktaydı. Milli Eğitim, Sağlık ve Ulaştırma gibi aslında gerçekten bizlerin hayatına nüfus eden, bizlerin hayatını direkt ilgilendiren bütçe harcama kademleri maalesef yüzde 1’ler seviyesindeydi. Hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla, hükümetimizin bu değişik vizyonuyla Milli Eğitimimiz Cumhuriyet tarihinde ilk defa bütçeden en fazla pay alan haline geldi. Milli Eğitim, Sağlık, Ulaştırma ve şimdiden sosyal yardım dört tane bütçenin en fazla payını alan kalemler haline geldiler. İşte bu sayede de özellikle Eyüp ilçemizde, geçen beş yıl içerisinde yanlış hatırlamıyorsam sekiz okulumuzu sıfırdan yaptık. Önümüzdeki sene içerisinde yedi okulumuz bitmiş olacak. Bu çok güzel bir rakam, yapılacak daha çok şeyler var. Eğitim için yapılacaklar bitmez çünkü hayat devam ediyor.”

Eyüp’teki tüm vatandaşların bütün sorunlarıyla birebir ilgilendiklerini ve ellerinden gelen tüm gayreti sarfettiklerini belirten Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sadece bizim gücümüzle ve oluşturabileceğimize inanamıyoruz. Olamaz böyle bir şey sizlerin gönülleri, STK, kardeşlerimizin arkadaşlarımızın okul aile birliği, kardeşlerimizin bizlerin bir araya gelerek bu sürece, yolculuğa beraberce katılmamız gerekiyor. Bu bize hep bir güç birliği sağlıyor hem de elbette ki dayanışma ve yakınlaşma kardeşlik kuvvet duygularını artırıyor. Biz Belediye olarak bu yolculuğu en önlerinde olmaya devam edeceğiz. Nerede bir eksiklik nerede bir hata nerede bir tamamlanması gereken şey var ise biz orada olmaya devam edeceğiz. Bu konuda çok kararlıyız. Hedeflerimiz ideallerimiz çok ötelerde, uzaklarda, yükseklerde değil. Bunlar gerçekleşecek hedeflerdir. Biz Eyüp’ün Eyüp’teki gençlerimizin, çocuklarımızın, Eyüp’te yaşayan her insanımızın her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyoruz. Bütün çalışmalarımız buna yönelik olacaktır. “