Alibeyköy, trafik, silahtarağa tüneli, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan Belediyesi

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında vatandaşların soruları cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Alibeyköy'de oluşan trafik de gündeme geldi.

YÜZDE 80 İYİLEŞTİRME SAĞLADIK

Başkan Remzi Aydın, yapılan son düzenlemeler ile Alibeyköy Trafiğinde yüzde 80 seviyesinde iyileşmenin olduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Alibeyköy trafiğini bugün yüzde yüz hallettik diye bir iddiada bulunmayacağım. Çünkü bu çok geniş caddelerin açılması vs. birtakım çalışmaların yapılmasını gerektiren bir şey ama biz son düzenleme ile Alibeyköy trafiğinde yüzde 80 seviyesinde iyileştirme sağladık diyebilirim. Sürekli ölçümleme yapıyor, takip ediyoruz.

Birkaç noktada dokunmamız gereken hususlar var. Vardar caddesinde karakolun ve File marketin önünde bir parklanma problemi var. Bu parklanmayı çözeceğiz. Oradaki çift şeridin rahatlamasını sağlayacağız”

SİLAHTARAĞA TÜNELİ İLE TRAFİK YÜZDE YÜZ RAHATLAYACAK

Silahtarağa Tüneli ile ilgili de bilgi veren Başkan Remzi Aydın, şunları söyledi;

“Yine diş hastanesinin orada ufak bir noktada ışıkla ilgili problemimiz var. Bu tip ufak birkaç lokal problemin dışında şuandaki trafiğimiz eskisine göre çok iyi. Ama tamamen hallettik mi, değil. Tamamen halletmeyi inşallah Silahtarağa tünelimizin açılmasıyla halletmiş olacağımızı umut ediyorum.

İnşallah orada da bir problemimiz kalmadı. Teknik ve idari anlamda problemimiz de yok. Büyükşehirimiz son derece verimli çalışıyor.

İnşallah en geç yıl sonu itibari ile Silahtarağa tünelimizi hizmete açacağız. O zaman zaten birçok araç Alibeyköy'e girip çıkmadan direk Silahtarağa'dan, İGDAŞ'ın oradan Çırçır, Yeşilpınar, Karadolap, Akşemsettin'e gidecekler ve Alibeyköy'e yük olmaktan kurtulacaklar.

O zaman Alibeyköy trafiği yüzde yüz rahatlamış olacak. Bir iki ay daha idare edelim. Ama biz bir iki ay içerisinde bir iki ufak tefek dediğim lokasyonlardaki dokunuşlardan sonra da yine belirgin bir rahatlamanın olduğunu vatandaşlarımız görecek”