Alibeyköy'de Açıkhava İftarı...

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin 5 Temmuz Cumartesi günkü iftar programı Alibeyköy’de yapıldı. Vardar Bulvarı, Galeri Caddesi’ndeki Açıkhava iftarına yoğun bir katılım oldu. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve Alibeyköylülerin katıldığı iftar programı, çocuklar için Karagöz Hacıvat gösterisiyle başladı. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Alibeyköylülere çok teşekkür ederek şunları söyledi: “Bu güzel coşkulu kalabalık bizleri çok mutlu ediyor . Eski çocukluğumuzun Ramazan günlerine dönüyoruz. Mahallede komşularla biraraya gelir her gün birinde iftar ya da sahur yapardık. Ne kadar kalabalık olursak Yüce Rabbim o kadar bereketini veriyor. Bu sene bereket konvoylarımız Anadolu’ya Bosna Hersek’e kadar uzanıyor. 4 Temmuz Cuma akşamı Bosna Hersek’teki kardeş şehrimiz Brcko’daiftar yemeği verdik. Oradaki kardeşlerimizle sevgi köprüsü kurduk. 7 Temmuz’dan sonra da Kastamonu, Giresun ve Sivas illerimizde de iftar sofraları kuracağız inşallah.”