Alibeyköy'den Makedonya Gostivar'a Sıla-i Rahim

Eyüp Belediyesi’nin desteğiyle, çok sayıda Alibeyköylü Gostivar’daki akrabaları ile bayramlaşmak üzere yola çıktı. Eyüp Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla yola çıkan Alibeyköylüleri Başkan Remzi Aydın bizzat uğurladı.

Eyüp Belediyesi’nin Balkanlara olan desteği aralıksız devam ediyor. Başkan Aydın, bu bayramda da önemli bir etkinliğe imza atarak, çok sayıda Alibeyköylüyü Makedonya Gostivar’daki akrabaları ile buluşturuyor. Eyüp’ten Balkanlara bir gönül köprüsü oluşturan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Alibeyköy’den Gostivar’a, Evlad-ı Fatihan’a, Sıla-i Rahim için yola çıkan vatandaşları bizzat uğurladı. Alibeyköy’de bir hayli Gostivarlı’nın yaşadığını hatırlatan Başkan Aydın, “Bayram öncesi konuşmuştuk. Gostivarlı hemşehrilerimiz bayram dolayısıyla bir otobüsle belediyemizin katkılarıyla yola çıkıyorlar. Birkaç gün de olsa yakınlarıyla hasret giderecekler, memleketlerini görecekler. Biz bunu başlattık. Bundan sonra belki memleketlerini hiç görmemiş gençlerimiz memleketini özlemiş yaşlıların gitmesini teşvik ediyoruz. Daha sonra da Gostivar’dan buraya akrabalarının gelmesini teşvik edeceğiz. Daha sonra yine kültürel işbirliğini geliştirmek için festival gibi projelerimiz olacak. Böylece gönül köprülerimizi daha sıklaştıracağız. Makedonya’yla, Gostivarlılarla, Bosna’yla, Üsküp’le bu projelerimiz devam edecek. Balkanlar da Türkiye’den kesinlikle bu tür destekleri bekliyorlar. Onların gözleri, kulakları Türkiye’de. Türkiye’nin istikrarı, Türkiye’nin büyümesi, Türkiye’nin güçlenmesi onlara güç katıyor. Çünkü onlar biliyor ki, yegane hamileri biziz. Onun için bize çok dua ediyorlar. Çok seviyorlar, çok istiyorlar, çok mutlu oluyorlar. Orada kurban kesecek olan hemşehrilerimiz var. Bu sene değişik bir uygulama yaptık. Akrabaları ile hemşehrilerimiz değişik duygularla kurban kesecekler. Birbirini görmeyen akrabaları kurban vesilesi ile buluşturacağız” diye konuştu.

Çok sayıda Alibeyköy sakini Gostivar’da Eyüp Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek bayramlaşmaya katılacak. Buradaki akrabaları ile hasret giderecek olan ve akşam saatlerinde yola çıkan Alibeyköylüleri, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra, Başkan Yardımcıları Ahmet Tüfekçi ve Cemal Memiş uğurladı.