“Anadolu'nun Dile Gelmiş Fotoğrafları” sergileniyor

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, fotoğraf sanatçısı Fatih Çam'ın “Anadolu’nun Dile Gelmiş Fotoğrafları” sergisinin açılışını yaptı.

Eyüpsultan Belediyesi Fuaye Salonu'ndaki serginin açılışına AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, fotoğraf sanatçısı Çam ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

BAŞKAN REMZİ AYDIN: UMARIM BU SERGİLER DESTEKLERLE KUVVETLENİR

Açılışta yaptığı konuşmada Başkan Remzi Aydın serginin 20 yıllık bir çalışma neticesi gerçekleştiğini vurgulayarak şöyle devam etti;

“Sanatsal olarak çok büyük emeğin sergilenmesi anlamında önemli bir çalışma. Buna Belediyemizin ev sahipliği yapması da ayrıca bir mutluluk kaynağı. Sergide, Anadolu'da yaşamdan kesitler yer alıyor.

Aralarında fotoğraf sanatının kendine has kurgularıyla oluşturulmuş çalışmalar da var. Umarım bu sergiler desteklerle kuvvetlenir, gelişir ve bereketlenir. İnşallah başka zaman ve mekanlarda bu sergilerimizi arttırırız. Sanatçımızı tebrik ediyorum”

KARELER “DEKLANŞİİR” ADLI ESERDEN SEÇİLDİ

Sergide, Adıyamanlı fotoğraf sanatçısı Çam'ın 20 yıllık çalışmalarının derlendiği “Deklanşiir” adlı eserden seçilen fotoğraflar sergileniyor.

Sergiyle; Anadolu’nun birçok mahrem kalmış güzelliğini fotoğraf kareleriyle tüm Türkiye’ye ulaştırmaya çalışan Çam, yine Anadolu’nun insana işlemiş ruhunu, betonlaşmaya isyan eden çığlığını duyurmaya çalışıyor.