Eyüpsultan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi

Eyüpsultan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğünden gelen heyetle Milli İşletim Sistemi Pardus hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Türkiye'de Milli İşletim Sistemi Pardus'u kullanmaya başlayan ilk belediye olan Eyüpsultan Belediyesi bu konudaki tecrübelerini Ankara Büyükşehir Belediyesinden gelen heyetle paylaştı.

Eyüpsultan Belediyesi hizmet binasında düzenlenen ve Bilgi İşlem Müdürü Necip Aslan'ın da katıldığı toplantıda Başkent'ten gelen 4 kişilik heyete Pardus'un kullanım kolaylığı, ekonomik ve güvenlik açısından sağladığı avantajlar gibi konular aktarıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Milli İşletim Sistemi Pardus ile ilgili daha önce yaptığı bir açıklamada Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de bu işletim sistemini kullandığını belirterek; “Birçok avantajları var. Öncelikle çok ciddi anlamda bilgi güvenliği, bilgi mahremiyetini sağlıyor. Oldukça hızlı bir sistem. Onun dışında ücretsiz bu anlamda çok ciddi bir ekonomik tasarruf sağlıyor. Hepsinden önemlisi milli bir yazılım. Sanatta, kültürde, siyasette, ekonomide, iletişimde, teknolojide milli olmamız lazım.” şeklinde değenlendirmede bulunmuştu.