Aşk-ı Mecnun, Eyüplüleri Kahkahaya Boğdu

Her hafta sonu birbirinden güzel tiyatro eserlerini Eyüplülerle buluşturan Eyüp Kültür Sanat Merkezimiz, Aşk-ı Mecnun adlı oyunla büyük beğeni topladı.

Kerem Baydar’ın yazıp yönettiği, yeteneği ile göz dolduran oyuncu Elif Tayhan’ın iki karakteri canlandırdığı oyun, izleyicileri kahkaha tufanına boğdu.

Zaman zaman farklı isimlerin de dahil olduğu oyun için Elif Tayhan “Kendi açımızdan baktığımızda insanların oyunu izlerken güldüğünü ve eğlendiklerini görmek bizi çok mutlu diyor. Aşk-ı Mecnun’u isteyen herkesin seyredebilmesi adına geniş kitlelere yaymak için televizyona taşıma projemiz var. Tiyatroseverler Aşk-ı Mecnun’u yakında ekrandan izleme şansına kavuşabilirler” dedi.

Oyunda Mecnun (Kerem Baydar) ve Nuri Alçakoğlu (İbrahim Gayberi) aynı evi paylaşan iki arkadaştır. Mecnun, yedi kuşak paşaların torunu, asil bir ailenin çocuğudur. Utangaç ve efendidir. Hayatına hiç kız girmemiş Mecnun, kızları görünce hafiften kekelemeye başlar. Nuri Alçakoğlu ise Cast Ajansın sahibi, yakışıklı ve bir o kadar da üç kağıtçı karakterdir. Bir gün kapı çalınır ve elinde valiziyle Leyla (Elif Tayhan) gelir. Leyla, Nuri’nin memleketten ortaokul arkadaşıdır. Ünlü olmak hevesiyle evden İstanbul’a kaçmıştır. Leyla’nın gelmesiyle birbirinden ilginç olaylar gelişmeye başlar. Nuri ve Mecnun’un hayatındaki değişiklikler birbirini kovalamaya devam eder.