asker, aile, maaş, destek, Eyüpsultan Belediyesi, Ensar-ı Çınar

Eyüpsultan Belediyesi, askere gidecek olanların ailelerine maddi destek vererek, yaşlılara manevi ziyaretler yaparak vatandaşının yanında olmaya devam ediyor.

BİR PEYGAMBER GELENEĞİ: ENSAR-I ÇINAR

Yaşlılara karşı anlayış, hoşgörü, hürmet, şefkat ve sevgiyle yaklaşmanın dini, sosyal ve ahlaki bir sorumluluk olduğunun bilincinde olan Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri yaptıkları Ensar-ı Çınar ziyaretleriyle yaşlıları yalnız bırakmıyor.

Efendimiz(SAV): “İçinizde belki bükülmüş ihtiyarlar olmasaydı, belalar sizi sel gibi götürürdü.” hadisinden yola çıkarak Eyüpsultan'da yaşayan yaşlılar belirli aralıklarla ziyaret ediliyor.

Bayramlarda da yalnız bırakılmayan koca çınarlar, aynı zamanda gençlerle sohbet ederek bilgi ve tecrübe aktarımında bulunuyor.

Toplumun aklı ve bereketi olan yaşlılara ziyaretler sayesinde gençlerde farkındalık ve bilinç oluşuyor.

Öte yandan asker ve asker ailelerinin de düşünüldüğü Eyüpsultan Belediyesi'nde yardımlar aralıksız devam ediyor.

ASKER AİLELERİNE “ASKER MAAŞI”

Vatan borcunu ödemek için baba ocağından ayrılan Eyüpsultanlı gençlerin aileleri yalnız bırakılmıyor.

Eyüpsultan ilçesinde ikamet eden asker aileleri, evlatları vatan borcunu öderken kendileri maddi zorluk yaşamasın diye Eyüpsultan Belediyesi tarafından ailelere maaş bağlanıyor.

Eyüpsultan Belediyesi sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye devam ediyor. Şimdiye kadar 1432 ailenin yaralandığı asker maaşı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

İhtiyaç sahibi ailelerin mağdur olmaması için yapılan bu yardım sayesinde askerlerin de gözü arkada kalmıyor.

HER AY 390 LİRA MAAŞ

Öncelikle başvuruyu asker bekarsa annesi, evliyse eşi yapıyor. Daha sonra yardıma ihtiyacı olan asker ailelerinin hanedeki toplam geliri hesaplanıp desteğe ihtiyacı olan aileler tespit ediliyor.

Buna göre uzun dönem askerlik yapacak olan kişinin ailesine ödenek çıkarılıyor. Aileler askerlik boyunca her ay 390 liralık asker maaşı alıyor. Aileler maaşı belirlenen banka şubelerinden alıyor.

*Başvurular bizzat Eyüpsultan Belediyesi Beyaz Masa birimine yapılıyor.