Aydın, “Engelliler Bizim Bir Parçamız”

Eyüp’te yaşayan engellilerle biriraraya gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, herkesin birer engelli adayı olduğunu belirterek, “Önemli olan hiçbir engelli kardeşimizi dışlamamak. Çünkü onlar bizim birer parçamızdır” dedi.

Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür Sanat Merkezi Salonu’nda düzenlenen Engelleri Birlikte Aşıyoruz programına ilgi yoğundu. Pograma Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, eşi Tülay Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

“ENGELLİLERLE İLGİLİ ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Programda konuşan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Yüce Allah’ın bizimle ilgili nasıl bir kader tayin ettiğini kestiremeyiz. Olmadık bir yerde hiç beklemediğimiz bir şekilde kaza geçirerek biz de bir anda engelli olabiliriz. Fiziki ve fikri durumu ne olursa olsun herkes bir şekilde imtihan edilmektedir. Önemli olan birey ve toplum olarak hiçbir engelli kardeşimizi dışlamadan, onları Allah’ın bir emaneti bilip sahiplenmektir. Çünkü onlar bizim bir parçamızdır.“ diye konuştu

Toplum olarak güçlü bağları olan bir millet olduğumuzu hatırlatan Aydın, “Dayanışma ve paylaşma bizim kültürümüzün değişmez objeleridir. Dün olduğu gibi bugün de hüzünleri ve mutlulukları paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm imkânlarımızla engelli evlada sahip her ailenin ve her engelli kardeşimizin yanında olacağız” dedi.

“MİLLET İÇİN MİLLETLE ENGELİLER İÇİN ENGELLİLERLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”

Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır ise sosyal hayatta fırsat eşitliğin oluşturulması için çalıştıklarını belirterek, ‘Engellilerimiz yardım istemiyor, onlar toplumun bir parçası olmak istiyor. Hak, Adalet ve fırsat eşitliği temelli bir bakış açısı istiyorlar. Bizlerde bu anlayışa uygun olarak, millet için milletle, engelliler için engellilerle hareket ediyoruz. Sağlık, eğitim, istihdam ve ulaşılabilirlik konularında engellilere pozitif ayrımcılık sağlaması için çalışıyoruz. Yapılanlar engellilere yönelik bir lütuf bir imtiyaz değildir. Tam aksine onların en tabi hakkıdır” dedi.

Programda engelliler, başkan Remzi Aydın'ın eşi Tülay Aydın Hanımefendi'ye yakın ilgi gösterdiler. Tülay Aydın, engellilerin sorunlarını dinledi, fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi.