Ayşe Turgut ve Recep Uçak Dünya Evine Girdi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Ayşe Turgut ve Recep Uçak çiftinin nikahını kıydı. Başkan Remzi Aydın nikah merasimi sonrası genç çifte,“Birbirinize mutlak suretle saygı gösterin, sabırlı olun” nasihatinde bulundu.

Nikah merasimine Başkan Remzi Aydın’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Meclis Üyesi İsmail Hakkı Turunç ve genç çiftin yakınları ile çok sayıda davetli katıldı.

Nikah merasimi öncesi salonda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlevi semazenlerin gösterisi gerçekleştirildi. Gelin ve damadın yerlerini almalarının ardından, aralarında AK Parti İstanbul Milletvekili Babuşçu’nun da bulunduğu nikah şahitleri nikah masasına davet edildi. Şahitler huzurunda genç çiftin nikahını kıyan Başkan Remzi Aydın, gelin ve damada “Ömür boyu birbirinize mutlak suretle saygı gösterin, sabırlı olun” nasihatinde bulundu. Bu arada Başkan Aydın’ın “Ümmete, millete, vatana hayırlı evlatlar, hayırlı nesiller sahibi olmanızı temenni ediyorum” şeklindeki sözleri üzerine salondan alkışlar yükseldi.

Konuşmasının sonunda Başkan Aydın evlilik cüzdanını yeni evli çifte vermesi için AK Parti İstanbul Milletvekili Babuşçu’ya teslim etti. İstanbul Milletvekili Başbuşçu “Burada bulunanların şahitliğinde bir yuvanın daha kararı alınmış oldu. Öncelikle Rabbim’den mutluluklar diliyorum. Karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı, uzun ve bereketli bir ömür diliyorum” diyerek evlilik cüzdanını gelin takdim etti.