Bağımlılıkla mücadele toplantısı Eyüp'te gerçekleştirildi

5 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Valiliği Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyonu Kurulu toplantısı alınan karar üzerine, Eyüp Belediyesi, Pendik Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi’nin istişare toplantısı yaparak “Bağımlılıkla Mücadele Gençlik Merkezleri Konsepti” üzerinde çalışmalar yapmaları planlandı. Bu toplantılardan ilki Eyüp’te Ensar Konağı’nda gerçekleştirildi.

İstanbul Valiliği Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü başkanlığında yürütülen toplantının moderatörlüğünü Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer yaptı. Bağımlılıkla mücadelenin ilk adımı olarak değerler sistemi üzerinden toplumun tüm kesimlerine bir değerler eğitimi vermenin doğru olacağının ifade edildiği toplantıda, özellikle gençlerin ve çocukların bağımlılık konusunda bilgilendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer, Eyüp Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik projelerini anlatarak, “Yaygın eğitimde yeni bir model geliştirdik. 5 – 25 yaş arası çocuk ve gençlerimizi, okuyan ya da çalışan tüm gençlere yönelik bir proje. İlk başka gençlerimize onları değerli hissetmelerini sağlayacak bir proje bu. Biz belediye olarak onlara mürebbiyelik yapmayacağız. Onlara kendi içlerindeki özgüveni ve cevheri çıkarabilmeleri konusunda yol gösterici olacağız. Çok kısa bir süredir devam eden bir proje olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde velilerimizle buluştuk. Onlar bize, ‘Çocuğumun özgüveni arttı’ ya da ‘Ders başarısı yükseldi’ diyerek geri bildirimde bulundular. Halbuki 8 saat ders var bu merkezlerimizde yaklaşık 40 saat ise sosyal etkinlik. İnsanın kendisine ulaşmayı başardığımızda kişisel başarı da geliyor olumlu sonuçlar da alıyoruz” diye konuştu.

Toplantıya İstanbul Valiliği Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Sami Şener’in yanı sıra Eyüp, Pendik ve Beylikdüzü Belediyelerinden temsilciler katıldı.