Bakan Bozkır Eyüp'teydi

AK Parti İstanbul Milletvekili ve AB Bakanı Volkan Bozkır bir dizi ziyaret için İstanbul’daydı. Eyüp AK Parti İlçe Teşkilatını ve Eyüp Belediyesi’ni ziyaret eden Bozkır, Başkan Aydın’la bir süre sohbet etti. Ziyarette AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da hazır bulundu. Bakan Bozkır ziyaret sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Genel seçimlerin ardından İstanbul’a ilk kez kapsamlı bir ziyaret gerçekleştiren AK Parti İstanbul Milletvekili ve AB Bakanı Volkan Bozkır Eyüp’e de bir ziyarette bulundu. Önce AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret eden AB Bakanı, daha sonra Eyüp Belediyesi’ne geçti. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın kapıda karşıladığı Bakan Bozkır’ı bir süre makamında ağırladı. AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç’ın da hazır bulunduğu ziyarette gündeme dair konular hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını AB Bakanı Volkan Bozkır, seçimlerden sonra bir teşekkür ziyaretinde bulunduğu belirterek, “Araya Ramazan ayı da girince bu ziyaretlerimizi gerçekleştirememiştik. Seçim çalışmalarında da Sayın Başkan Remzi Aydın ve ilçe teşkilatımızla sık sık bir araya geldik. Yapılan çalışmalar için kendilerine bir teşekkür ziyaretinde bulundum” dedi. Bakan Bozkır bir soru üzerine, amaçlarının ülkeyi hükümetsiz bırakmamak olduğunu belirterek, “Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. CHP ile görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu. Volkan Bozkır, seçimlerin ardından hükümetin istifa ettiği ve yeni hükümet kurma çabalarının sürdüğü bir ortamda Türkiye'yi terör eylemleriyle rahatsız etme, huzuru, istikrarı bozma girişimlerinin ortaya çıktığını belirterek, "Türkiye'de hükümet, Türkiye Cumhuriyeti hükümetidir. Eğer bir günü bile kalmış olsa bu hükümetin o bir gün zarfında Türkiye'nin yararı, güvenliği, istikrarı için bir karar alınması gerekiyorsa bu kararı Türk hükümeti alır. Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden bir tablo ortaya çıktığında da Türkiye, bütün terör örgütlerine, DEAŞ olsun, DHKP/C olsun, PKK olsun, aynı anda Türkiye'nin güvenliğini sağlamak için bir mücadeleyi başlatmıştır" diye konuştu. Suruç'taki terör saldırısında 32 vatandaşın öldüğünü, sonraki günlerde PKK'nın çeşitli terör saldırılarında 10'un üzerinde şehit verildiğini anlatan Bozkır, "Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye'nin özelliği bu ülkenin bütünlüğü, varlığı, bağımsızlığı ve istikrarı için Türkiye her zaman şehitler vermiştir. Bundan sonra da Türk bayrağını yere koymamak için şehitler verecektir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasıdır, Türk bayrağının dalgalanmasıdır. İnşallah bu teröre karşı vermekte olduğumuz mücadeleden başımız dik olarak çıkacağız. Bunda en ufak bir tereddüdümüz yok. Önümüzdeki günlerde bu mücadelenin sonuçları daha iyi anlaşılacaktır" dedi.

Ziyaret sonunda Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AB Bakanı Volkan Bozkır’a üzerinde Eyüp’ün anlatıldığı gravürler bulunan çini bir tablo hediye etti.