Bakan Soylu “Teker Teker Hesap Sormazsak Namerdiz”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eyüp Sultan Meydanı'nda, Eyüplülere seslendi. Yaptığı konuşmada Türkiye'nin terörle büyük bir mücadele ortaya koyduğunu belirten Bakan Soylu, “Bu ülkede bizim evlatlarımıza, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kim ama kim halel getirmeye çalışırsa bundan teker teker hesap sormazsak namerdiz” dedi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise yaptığı konuşmada, “Bu güne kadar olduğu gibi 16 Nisan’da ve sonrasında da tek ve gür bir sesle Eyüp ‘Evet’ diyecek, millet diyecek, devlet diyecek ve sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında olduğunu yüksek sesle söyleyecek” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eyüp Sultan Meydanı'nda Eyüplülerle buluştu. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Bakan Soylu'ya konuşması öncesi Eyüpspor kaşkolu ile göğsünde 'Evet', sırtında Süleyman Soylu yazılı 61 sırt numaralı Eyüpspor forması hediye etti.

İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç'ın da katıldığı programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 16 Nisan'da sadece 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylamaya sunulmayacağını ifade ederek, "Biz başka bir şeye gidiyoruz. 10 yıllardan beri 'Bu ülke sizin değildir.' diyenlere karşı, bu vatan bizimdir, bu ülke bizimdir demeye gidiyoruz." diye konuştu.

Hiç kimsenin 15 Temmuz akşamında birilerinin ülkede darbe yapacağını düşünmediğini dile getiren Soylu, "Türkiye'yi o kadar hazmedemediler ki en sonunda en güçlü darbeyi gerçekleştirebilmek için topyekun bir araya geldiler." ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, 1961, 1982 anayasalarının darbe ve ekonomik kriz ürettiğini, milleti birbirine düşürdüğünü, siyasal, sosyal kaoslar oluşturduğunu kaydetti.

“ÖZERKLİK DİYE BİR SÖZ YAPIN DA ALALIM FAÇANIZI AŞAĞI”

İçişleri Bakanı Soylu, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 10'un üzerinde oy alanların yüzlerindeki maskelerin değiştiğini, PKK terör örgütünün sözde partililerinin gerçek düşüncelerinin ortaya çıktığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü, “O yüzde 10'un üzerinde oyu nasıl aldıklarını söyleyeyim. Tehdit ettiler. İnsanlarımıza pusula gönderdiler. Çocuklarının okullarına gittiler, 'Annelerinize, babalarınıza söyleyin, oy verirlerse gereğini yerine getiririz.' dediler. Musluklardan kan akıttılar. Onlardan birisi ne dedi? Yüzde 10 alınca cakası, fiyakası, havası yerindeydi; 'TC'yi tükürüğümüzle boğacağız.' dedi. Bu milletin beraberliğine kim kastederse, bu devlet de gereğini yerine getirir. Şimdi tükürüğü nasıl çıkıyor bilmiyorum ama kodeste herhalde söylediklerini rahat bir şekilde kendi kendine dinliyordur. Arkalarını PKK'ya, PYD'ye, YPG'ye dayıyorlarmış, bizi korkutacaklar, ürkütecekler. Bugün sırtını yasla da görelim, bulunduğun yerde sırtını duvara yasla. 7 Haziran yapıldı, hemen o yüzleri ortaya çıktı. '16 yerde özerklik ilan ettik.' dediler. Çünkü şımarmışlardı. Varto, Nusaybin, Cizre, Eruh orada duruyor, oradaydım geçen gün. O günkü cesaretinizin birazı bugün olsun da bugün 'özerklik' diye bir söz yapın da alalım façanızı aşağı"

Bakan Soylu, Türkiye'nin terörle büyük bir mücadele ortaya koyduğunu belirterek, 'Bu ülkede bizim evlatlarımıza, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kim ama kim PKK terör örgütü, kim ama kim eğer bir halel getirmeye çalışırsa bundan teker teker hesap sormazsak namerdiz." dedi.

Son bir haftada 70, son 6 ayda bin teröristin etkisiz hale getirildiğini anlatan Soylu, "Kış mış yok. Binin üzerinde sığınak ve barınak imha edildi. Bütün malzemeleri, bütün mühimmatları nerede olursa olsun eksi 30-40 derecede, bizim evlatlarımız Gabar'da da Cudi'de de Bestler Dereler'de de Tendürek'te de Aliboğazı'nda da Sehi Ormanları'nda da Amanoslar'da da her yer de fellik fellik terörist arıyorlar. Onlar da fare gibi kaçıyorlar." diye konuştu.

Geçenlerde Gabar'da döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu 3 askerin şehit düştüğünü hatırlatan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti, “Bilesiniz ki o günden beri içimiz rahat değildi. Bunun kanın yerde kalmamalıydı. Size söylüyorum, onu yapanları, bu sabah 8 teröristi bizim aslanlarımız etkisiz hale getirdiler. Hiç merak etmeyin, bugün 8, dün 8, bir gün önce 20. Evlatlarımız gereğini yerine getiriyorlar. Ben de bir babayım. 13 yaşındaki çocukları, annelerinin kucağından alıp dağa götürüyorlar zorla. Anne ağlıyor. Baba akşam eve geldiği zaman evladını soruyor, ağlıyor. 'Acaba nerede?' diye soruyor. 'Aldılar, götürdüler.' diyorlar. O çocukları, annesinin sevgisine ihtiyaç olduğu günler, aldılar Kandil'e götürdüler. Oradan kaçabilen, yeniden memleketine dönebilen, annesinin yanına sığınabilen çocuklar bize anlattı. Bunlar ahlaksız, edepsiz. Kandil'deki itler var ya, o 60-70 yaşına gelmiş, o hayvandan aşağı yaratıklar, onlar var ya 13 yaşındaki çocuklara fiziğine göre kimine pantolon giydiriyorlar, kimine etek giydiriyorlar, o sabileri, o çocukları taciz ediyorlar. Burada İçişleri Bakanı bir kardeşiniz olarak söylüyorum, eğer bundan sonra bu çocukları bir daha annelerinden, babalarından kopararak dağa getirirlerse benim İçişleri Bakanlığım bana haram olsun."

“TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNİ ENGELLEYEMEYECEKLER”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin geldiği noktayı, büyümesini ve kuvvetlenmesini gören ülkelerin adeta çıldırdığını ifade ederek, Türkiye'nin büyümesinin, zengin olmasının, sözünün dünyaya hüküm olmasının engellenemeyeceğini vurguladı. Yeni değişiklikle Meclis'in daha güçlü hale geleceğini, Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı hiç yanıltmadığını belirten Soylu, ülkenin 15 yıldan beri geleceğe doğru adım attığını söyledi. Soylu, bu milletin bugüne kadar ferasetiyle hiçbir yanlış yapmadığını, milletin 16 Nisan'da da kararını aynı şekilde, aynı iradeyle vereceğini kaydetti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise yaptığı konuşmada, Eyüplülerin yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle top yekün meydanda olduğunu, bu yüzden de tüm Eyüplülere teşekkür ettiğini belirterek, “Millete danışacağımız her zaman bu alan binlerce Eyüplüyle doldu. 15 Temmuz sonrası da her gece bu alanda binlerce kardeşimiz hazır oldu ve gür bir sesle beyanını açıkladı ‘Biz millet olarak beraberiz, devletimizin, Cumhurbaşkanımızın yanındayız’ dedi. İnşaallah bu güne kadar olduğu gibi 16 Nisan’da ve sonrasında da tek ve gür bir sesle Eyüp ‘Evet’ diyecek, millet diyecek, devlet diyecek ve sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında olduğunu yüksek sesle söyleyecek” şeklinde konuştu.