Balkanlar'ın Kanaat Önderleri Onuruna Yemek

Üsküp Brezalılar Derneği öncülüğünde Balkanlar’dan gelen kanaat önderleri, Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu ve Belediyemizin işbirliğinde düzenlenen bir etkinlikte buluştu.

Belediyemiz Osmanlı Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe, Makedonya, Arnavutluk, Kosova ve Bosna’dan kanaat önderleri, İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Başkanımız Remzi Aydın, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Eyüplü Balkan göçmenleri katıldı.

Aralarında siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum önderlerinin bulunduğu gecede bir konuşma yapan Başkanımız Remzi Aydın şunları söyledi:

“Burada çok güzel bir tablo var, adeta sözün bittiği yerdeyiz. Balkanlardan gelen tüm kanaat önderlerine teşekkür ediyorum. Yaşadıkları toprakların inançlarını, kültürlerini, medeniyetlerini, gelecek nesilleri için Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimini önemsiyorlar. Türkiye’deki bu seçim oraları da etkileyecek. Güçlü Türkiye’nin güçlü bir lidere ihtiyacı olduğunu biliyor ve ‘Büyük Usta’yı destekliyorlar. Bu yüreklerinden ve gayretlerinden dolayı Hacı İlyas Ramazanoğlu’nun şahsında hepsine yürekten teşekkür ediyorum.”