Başarılı Öğrencilere Bosna Hersek Ödülü

Srebrenitsa Şehitlerini Anacaklar

Eğitimin ve öğrencilerin her zaman yanında olan, eğitime ve öğrencilere her fırsatta destek veren Huzur Başkenti Eyüp’ün Belediye Başkanı Remzi Aydın, verdiği sözleri birer birer yerine getiriyor. Başkan Aydın ilçede lise son sınıflarda okuyan başarılı öğrencileri Bosna Hersek’e götürdü. Öğrenciler gezi için çok heyecanlı olduklarını belirtirken bazı öğrenciler de ilk defa yurtdışına çıkacaklarını, bu gezinin kendileri için çok büyük bir nimet olduğunu ve farklı bir kültür görmenin kendilerine çok şeyler katacağını söyleyerek Başkan Aydın’a teşekkür ettiler.

Başkan Remzi Aydın, ilçedeki başarılı öğrencilere verdiği sözü yerine getirdi ve okullarında dereceye giren lise son sınıf öğrencilerini Bosna Hersek gezisine götürdü. Eyüplü başarılı öğrenciler, Başkan Aydın ile birlikte, 10-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 5 günlük Bosna Hersek gezisine katıldı. Program, ekibin Atatürk Havalimanı’ndan hareket etmesiyle başladı. Gezi boyunca boyunca öğrencilere Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’da eşlik edecek. Öğrenciler, ecdat yadigarı Bosna Herset’te, Osmanlı eserlerini yakından bizzat görme ve tanıma imkanı bulacaklar.

SREBRENİTSA KATLİAMI YILDÖNÜMÜ

Gezi boyunca ülkenin tarihi ve kültürel alanlarını ziyaret edecek olan öğrenciler, program kapsamındaSrebrenitsa katliamının yıldönümü nedeniyle düzenlenen programa Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte katıldılar. Programda Srebrenitsa şehitleri anıldı.

Bu arada geziye katılan öğrenciler çok heyecanlı olduğunu belirterek, Başkan Remzi Aydın’ın kendilerine armağanı olarak Bosna Hersek’e giderken değişik bir heyecan yaşadıklarını belirttiler. Farklı bir kültür görmenin kendilerine değişik şeyler katacağını söyleyen öğrenciler “Kendi imkanlarımızla gitmemiz zordu. Bu gezi bizim için çok büyük bir nimet. Çünkü bu ülkeye gitmek isteyen ve gidemeyen çok fazla insan var. Oradaki geçmişte yaşanmış olayları daha yakından göreceğiz. Gideceğimiz ve gezeceğimiz yerlerde edineceğimiz bilgi ve donanımlar her zaman hayatımızın bir köşesinde olacak. Bize bu hediyeyi verdiği için Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif