Başbakan Başakşehir Stadı'nı Açtı, 3 gol Birden Attı

İstanbul Başakşehir Stadı’nın açılışı çok sayıda ünlü ismin katılımıyla gerçekleşti. Açılış töreninin en önemli konuğu ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dı. Açılış maçında 15 dakika sahada kalan ve 3 gol birden atan Erdoğan, yeni açılan stadyumun adının Başakşehir Fatih Terim Stadyumu olduğunu da duyurdu.

Spor toto süper lig takımlarından İstanbul Başakşehir’e ev sahipliği yapacak yeni stadın açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Başkanımız Remzi Aydın da Başakşehir Stadı’nın açılışına katıldı.

Başbakan Erdoğan, Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın açılışını yaptıktan sonra 15'er dakikalık iki devreden oluşan gösteri maçı için bu kez yeşil sahaya indi...

STADIN ADI: BAŞAKŞEHİR FATİH TERİM STADI

Başbakan Erdoğan konuşmasının bir bölümünde Fatih Terim'i kürsüye davet etti. Erdoğan yeni stadın adını Başakşehir Fatih Terim Stadı olacağını açıkladı. Başbakan Erdoğan'ın sözleri şöyle sürdürdü; "Değerli arkadaşlar sevgili gençler Federasyonumuz Fatih hocamıza malum Teknik Direktörlük noktasında anlaşmalarını yaptılar.Bu süreç devam ediyor. Uzun düşünmek durumundayız. Yeni bir maraton başladı. Kendisi ile beraber nasılsa oyunculuğunda başarılara imza attıysa teknik direktör olarak bu başarılara imza atacağına inanıyorum. Yönetimle de görüştük bu stadımızın adını Başakşehir Fatih Terim Stadı olarak ilan ediyoruz. Ve hayırlı olsun diyorum. "