Başbakan Davutoğlu Eyüplülerle Helalleşti

Başbakan Ahmet Davutoğlu Cuma namazını, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte Eyüp Sultan Camii'nde kıldı. Namazdan sonra cami megafonundan vatandaşlara seslenen Başbakan Davutoğlu, "Haklarınızı helal edin. Cumanız mübarek olsun" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gelişi öncesi cami ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Başbakan Davutoğlu’nu Eyüp Sultan’a gelişinde Başkan Remzi Aydın ile birlikte İstanbul Valisi Vasip Şahin, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç karşıladı. Cuma namazı sonrası caminin megafonuyla, dışarda kendisini bekleyen vatandaşlara seslenerek helallik istedi.

“HAKLARINIZI HELAL EDİN. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN"

Başbakan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada; "Haklarınızı helal edin. Cumanız mübarek olsun. İnşallah dünyada ve ahirette şahadetiniz bizim için de rehber olur. Allah iki cihan saadeti versin. Hepimizi Hazreti Peygamberin sancağı altında cenneti alada buluştursun" dedi. Ardından ise önce cami içerisinde cemaatle selamlaştı ve Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret etti. Daha sonra dışarıda bekleyen vatandaşlarla selamlaştı.