İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısında ilçe başkanları ve belediye başkanlarına 1 Kasım seçimlerindeki başarıdan dolayı plaket takdim eden Başbakan Davutoğlu, Eyüp'teki uyumlu ve verimli çalışmalarından dolayı Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç'ı da kutlayarak takdir plaketi verdi

Haliç Kongre Merkezinde bu hafta sonu düzenlenen AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda İstanbul teşkilatıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerindeki yüzde 49,5luk başarıdan dolayı Eyüp Belediyesi ve Eyüp İlçe Teşkilatı’nın da aralarında yer aldığı İstanbuldaki 39 ilçe teşkilat başkanı ve belediye başkanlarına takdir plaketi verdi.

Danışma Meclisine İl Başkanı Selim Temurci, Genel Başkan Yardımcıları, bakanlar, milletvekilleri, İBB Başkanı Kadir Topbaş, il yürütme kurulu üyeleri, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve diğer ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Davutoğlu: “İstanbul teşkilatımızı takdir ediyorum”

İl Danışma Meclisi toplantısında İstanbul teşkilatına seslenen Başbakan Davutoğlu, “1 Kasım seçimlerindeki yüzde 49,5 oyun en büyük katkısı İstanbuldan sağlanmıştır. 1 Kasım demokrasinin ve milli iradenin zaferiydi. Bu yükselen, ayağa kalkan, yeni bir yürüyüşe çıkan İstanbul teşkilatımızı takdir ediyoruz. Kadın ve gençlik kollarımıza, büyükşehir belediye başkanımız ile ilçe belediye başkanlarımıza, mahalle teşkilatlarımıza, bu çalışmaları dirayetle yürüten il başkanımızı ve ekibini takdir ediyorum. Teşkilat gibi teşkilatı, adam gibi teşkilatı takdir ediyorum. Bu yıl içinde iki genel seçim geçirdik. Birçok mitingler yaptık. Maltepe ve Yenikapı’daki milyonları bir araya getiren bu teşkilatı, İstanbulumuzun, her ilçesini, her sokağına, her hanesini takdir ediyoruz” diye konuştu.

“AK Parti belediyeciliğinin başarılı örneklerinden biri de Eyüp”

Konuşmasının ardından İstanbul'daki başarılı yöneticilere plaket takdimi yapan Başbakan Davutoğlu, AK Parti belediyeciliğinin en başarılı örneklerinden birinin de Eyüp'te hissettirildiğini belirterek, Eyüp'teki uyumlu ve verimli çalışmalarından dolayı Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç'ı kutlayarak takdir plaketi verdi.