Başkan Ağabeylerinden Genç Öğrencilere Tam Destek

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, lise son sınıf öğrencilerine eğitim desteği dağıtımı gerçekleştirdi. Okullarda yaptığı konuşmada Başkan Remzi Aydın, kapısının gençlere her zaman açık olduğunu belirterek; “Eyüp'te Remzi Aydın ağabeyiniz olarak hepinizi bekliyorum.” dedi. Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'nde keman çalan iki öğrenciyi görerek yanına giden Başkan Aydın, öğrencilerin keman çalmayı kendi kendilerine öğrendiklerini duyunca bu yeteneklerinden dolayı her ikisini de tebrik etti.

Öğrencilere eğitim desteği dağıtmak için ilk olarak Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi'ne giden Başkan Remzi Aydın, bir masada oturmuş keman çalan 10A sınıfından Firdevs Karaca ve 10B sınıfından Yaren Firdevs Yetgin'i gördü. Başkan Aydın, Karaca ve Yetgin'in yanına giderek bir süre sohbet etti. Bir ara kemanı öğrencilerden alarak çalmayı deneyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, sohbet sırasında öğrencilerin keman çalmayı kendi kendilerine öğrendikleri söylemeleri üzerine, bunun gerçekten zor başarılabilecek bir şey olduğunu ve çok güzel bir yetenek olduğunu belirterek her ikisini de tebrik etti.

GENÇLERE NASİHAT VE TAM DESTEK SÖZÜ

Başkan Aydın, eğitim desteği dağıtım programlarında, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmalarda ise şunları söyledi; “Yaklaşık bir ay sonra mezun olacaksınız. Bazılarınız üniversiteye gidecek, bazılarınız çeşitli mesleklere yönelecek, bazılarınız ise belki İstanbul dışına gidecek. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Ama nerede olursanız olun, ne yaparsanız yapın, Eyüp'te bir ağabeyiniz var. Bundan sonraki süreçte ne olursa olsun; danışacağınız, sohbet edeceğiniz bir konu olursa Remzi Aydın ağabeyiniz olarak Eyüp'teyim, hepinizi bekliyorum. Hepinizi çok seviyorum. Önünüzde çok güzel bir hayat var. Hep iyiliğin ve güzelliğin yanında olun. Böyle yaparsanız her zaman kazanacaksınız.” dedi.

Başkan Aydın, konuşmasında, 19 – 29 Mayıs tarihleri arasında, Haliç Etkinlik Alanı'nda düzenlenecek olan gençlik festivali hakkında da bilgi vererek gençleri festivale davet etti.