Başkan Aydın 96. Yılında Eyüpspor'u Yalnız Bırakmadı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpspor’un kuruluşunun 96. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda Eyüp’e ve Eyüpspor’a gönül verenlerle biraraya geldi.

Eyüp Belediyesi tarafından Eyüpspor’un kuruluşunun 96. Yıldönümü dolayısıyla Ensari Konağı’nda bir kutlama programı düzenlendi. “Eyüp ve Eyüpspor Dostları” adı altında düzenlenen etkinlikte Başkan Aydın, ilk olarak Eyüpspor’un 96. Yıldönümü anısına hazırlanan bayrağı imzaladı.

AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve Eyüpspor Başkanı Recep Kızıltepe ve Eyüp Dostları Vakfı yöneticileri ve üyelerinin de katıldığı programda kürsüye gelerek yaptığı konuşmada Başkan Remzi Aydın şunları söyledi, “Uzun yıllar birbirini göremeyen dostlar bu gün bu vesile ile biraraya geldiler. Eyüp’te birçok şeyi değiştireceğiz. Eyüp’ün daha güzel olması daha iyi olması anlamında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eyüp’ün sadece Eyüpsporla değil Eyüplü kültürü, Eyüplü dediğiniz zaman parmakla gösterilen insanlarla örnek olmasını istiyoruz. Çünkü Eyüplü olmak bunu gerektiriyor. Bu kültürü yeniden kazanmak için bir çaba içerisindeyiz. Eyüpsporlu olmak Eyüplü olma kültürünün önemli taşlarının bir tanesi. Eyüpspor bu sene şampiyon olacak, buna inanıyorum. Böylelikle Eyübümüz’le, Eyüpsporumuz’la, Eyüplü dostlarımızla çok daha güzel, aydınlık günlere beraber yürüyeceğiz”

Konuşmaların ardından Başkan Remzi Aydın, 1959 – 1960 yıllarında takımın o zamanki ismiyle ‘Eyüp İdman Yuvası’nın hocalığını yapan Galip Haktanır ve 1947 ile 1951 yılları arasında Eyüp İdman Yuvası’nın kaleciliğini yapan ‘Naylon Halil’ lakaplı Halil Gezmen’e birer plaket ve Eyüp İdman Yuvası forması takdim etti. Daha sonra Eyüp Dostları Vakfı tarafından hazırlanan, geçmişten günümüze Eyüpspor yöneticilerinin ve Eyüpspor takımının fotoğraflarının bulunduğu sergi gezildi.

Soğuk havaya rağmen programa çok sayıda Eyüpsporlu ve Eyüplü vatandaş katıldı.