Başkan Aydın Akşam Namazı Sonrası Vatandaşlarla Sohbet Etti

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, akşam namazı için gittiği Çırçır Akşemsettin Camii’nde namaz sonrası cami cemaatiyle sohbet etti ardından ise Ordu Mesudiye Üçyol Derneği’ni ziyaret etti.

Başkan Remzi Aydın, Akşemsettin Camii’nde akşam namazını AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı İsmail Ergüneş ile birlikte kıldı. Namaz çıkışı ise Başkan Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Aykaç ve AK Parti Milletvekili adayı Ergüneş cami cemaatle sohbet ettiler. Sohbetin ardından ise yürüyerek Ordu Mesudiye Üçyol Derneği’ne geçildi. Bu arada Eyüp Belediye Başkanı Aydın, yolda karşılaştığı vatandaşların ve esnafın hatırını sorarak bir süre sohbet etti.

“GEÇMİŞİ BİLEMEDİĞİNİZ ZAMAN GÜNÜMÜZÜ VE GELECEĞİMİZİ İYİ DEĞERLENDİREMEYİZ”

Dernek lokalinde ise Başkan Aydın yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geçmişi bilemediğiniz zaman günümüzü ve geleceğimizi iyi değerlendiremeyiz. Bizlerde geçmişi hatırlayalım, hatırlatalım ki çocuklarımıza daha iyi bir gelecek, vatanımıza milletimize daha iyi yarınlar hazırlayalım. Geçmişte Çırçır mahallemizde çözülemeyen sorunlar vardı, hepsi birer birer çözülüyor. Ayrıca sizlere iki konuyu anlatmak istiyorum. Birincisi metro konusu. Çırçır, Yeşilpınar ve Alibeyköy’e metromuzu Büyükşehir yapıyor. Metronun buralara geleceğinin lafı dahi edilmezdi. İkinci konu ise Konya’ya Mevlana’ya hızlı trenle kültür gezimiz var. Bu geziye çok sayıda müracaat var. Bu proje Türkiye’de ilktir ve sadece Eyüp Belediyesi’ne aittir. Bunların gerçekleşmesi belediye hizmetleri sayesinde oluyor. Başta Kadir Topbaş Başkanımız olmak üzere, bizde burada İlçe Belediye Başkanı olarak bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz”