Başkan Aydın, Bilgi Evi  Veli Toplantısına Katıldı...

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bilgi evleri veli toplantısına katıldı. Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer ve bilgi evleri öğretmenleriyle beraber çocukların gelişimi ve bilgi evlerinin faaliyetleri hakkında bilgi alan Başkan Aydın, 10-20 yaş bilgi evleri, gençlik merkezleriyle ilgili hazırlanan slaytı da izledi. Veliler, Başkan Remzi Aydın’a gençlerin eğitimine verdiği destekler için teşekkür ettiler.

10-20 yaş bilgi evleri ve gençlik merkezleriyle ilgili yapılan çalışmaları anlatan Başkan Aydın, “Biz bu projeyi çok önemsiyoruz. Çocuklar ve gençler bizim en önemli yatırımımız. Sizlere de veliler olarak yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bilgi evlerine gitme konusunda istekli olması beni çok mutlu ediyor. Okullarda verilmeyen eğitimleri veriyoruz, çocuklarımızın ve gençlerimizin kişiliklerini geliştirmek, onların kendilerine güvenlerini sağlamak, geleceğine güvenle bakmasının temellerini beraber atmak istiyoruz. Yeteneklerinin öne çıkmasını istiyoruz. Eyüp Belediyesi olarak bizim bilgi evi öğretmenlerimizin geliştirdiği modeller diğer ilçelere de örnek oluyor. Belediye olarak büyük bir bütçe harcıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim en önemli varlıklarımız, onların iyi eğitimli ve bilgili olması hepimizin arzusu. Ben bilgi evlerinde görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çalışmalarını yakinen takip ediyorum, çok yakın zamanda başka mahallelerimizde de bilgi evleri ve gençlik merkezleri açacağız, özellikle kültür ve sanat ağırlıklı çalışmalar yapacağımız yeni merkezler açacağız” dedi.

Bilgi evleri ve gençlik merkezlerine devam eden çocukların ve gençlerin velileri, burada alınan eğitim desteğinin öğrencilerin hem ders başarısında hem de kişilik gelişiminde büyük katkı sağladığını belirttiler.