Başkan Aydın, Dünya Şampiyonu ile Kick Boks Yaptı

Şampiyon Sporcuya Başkan Aydın’dan Ödül Sözü

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Yeşilpınar’da bulunan, Yusuf Oflaz’a ait spor salonunu ziyaret etti. Kendisi de uzun süre karate sporu yapan Başkan Remzi Aydın, salon girişinde karate selamı verdi. Salonda bulunan kum torbaları ile bir süre çalışan Başkan Aydın, daha sonra kick boks yapan genç ve minik sporcularla sohbet ederek sorularını yanıtladı.

SPORCU BAŞKAN’DAN GENÇ SPORCULARA TAVSİYE

Daha önce karate sporu yaptığından ve siyah kuşak 1. dan’a kadar yükseldiğini belirten Başkan Aydın, karatenin yanısıra voleybol ve futbol da oynadığından bahsederek, “Bol bol spor yapın, kötü alışkanlıklardan uzak durun” tavsiyesinde bulundu.

ESPRİLER PEŞPEŞE GELDİ

Başkan Remzi Aydın’ın, kız öğrencilere “Neden kick boks yapıyorsunuz? Erkekleri dövmek için mi yoksa?” şeklinde yaptığı espri salonda bulunanlar arasında gülüşmelere neden oldu. Bu arada şampiyon sporcu Nazmiye Tatar ile antrenörü Yusuf Oflaz’ın antrenmanını seyreden Başkan Aydın “Hocaya vurmamazlık yapma” diye yeniden espri yapınca salonda kahkahalar yükseldi.

BAŞKAN AYDIN, ŞAMPİYON SPORCUYA ÖDÜL SÖZÜ VERDİ

Başkan Remzi Aydın, salonda bulunan, 52 kiloda, Bayanlarda Gençler Dünya Kick Boks Şampiyonu ve Avrupa Bayanlar Boks Şampiyonu olan 18 yaşındaki Nazmiye Tatar’la da bir süre sohbet etti. Başkan Aydın, Tatar’a bu sene katılacağı Dünya Boks Şampiyonası’ndan derece ile dönmesi halinde ödül vereceğini belirtti.

Spor salonu sahibi Yusuf Oflaz, salondan ayrılmadan önce Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a kick boks eldiveni hediye etti. Eldivenleri takan Başkan Aydın, şampiyon Kick Boks’çu Nazmiye ile küçük bir müsabaka yapmayı da ihmal etmedi.