Başkan Aydın; “Emanete en iyi şekilde sahip çıkacağız”

AK Parti Eyüp İlçe Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın “Bundan 1 yıl önce yerel seçimler sonunda halkımız Eyüp’ü bize emanet etti. Bize teslim edilen emanete en iyi şekilde sahip çıkmak adına çalışmalarımızı, hizmetlerimizi devam ettireceğiz” dedi.

AK Parti Eyüp İlçe Danışma Meclisi toplantısı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp Belediye Başkan Yardımcıları Şengül Kocabaş ve Ahmet Tüfekçi’nin yanısıra Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve diğer ilçe teşkilat mensuplarının katılımıyla Eyüp Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Toplantıda ilk olarak İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Ardından sinevizyon gösterimiyle AK Parti Eyüp İlçe Başkanlığı ve Eyüp Belediye Başkanlığı’nın faaliyet raporlarının görsel sunumları yapıldı.

“TARİHİ MERKEZİMİZİ YENİDEN YAPILANDIRIYORUZ”

Toplantıda kürsüye gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın “Yağmur, kar, kış demeden beraber yürüdüğümüz değerli dava arkadaşlarım, AK Parti’nin her kademesindeki mensupları hepiniz hoşgeldiniz. Sinevizyon’da faaliyetlerimizi izledik. Bir yıl nasıl geçti? Vizyonumuz neydi? Gelecek adına beklentilerimiz nelerdir? Bunları genel hatlarıyla sizlerle paylaşmak istedik. İlçe Başkanımızla, sizlerle sık sık bir araya geliyoruz bilgilendirme yapıyoruz ve bilgilendirmeye devam edeceğiz. Eyüp’te yaşayan her bir ferdimizin, özellikle yeni nesillerin, bizi biz yapan medeniyetimize ait geleneklerimizi, inançlarımızı, kültürümüzü çok iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Bu anlamda Eyüp’ümüzü, tarihi merkezimizi yeniden yapılandırıyoruz” şeklinde konuştu.

“ÜÇ YIL İÇERİSİNDE ULAŞIM RAHATLATILMIŞ HALE GELECEK”

Konuşmasında ulaşım ve trafikle ilgili yapılan çalışmalardan da bahseden Başkan Aydın “Önümüzdeki süreçte Büyükşehir Belediyemiz ile çok ciddi adımlar atacağız. Ulaşım ve trafiğin rahatlatılması, meydanımızın yeniden düzenlenmesi için yeni dizayn yapılacak. Üç yıl içerisinde Eyüp’ümüz ulaşımı rahatlatılmış bir ilçe haline gelecektir, buradan söz veriyorum” dedi.

“EMANETE EN İYİ ŞEKİLDE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Yapılan çalışmaların sadece bunlardan ibaret olmadığının altını çizen Başkan Remzi Aydın konuşmasına şöyle devam etti; “Biz kültüre, sanata, spora eğitime ve gençliğe de çok önem veren bir Belediyeyiz. Bunlar bizim asla vazgeçmeyeceğimiz temel hizmet anlayışımız. Bundan 1 yıl önce yerel seçimler sonunda halkımız Eyüp’ü bize emanet etti. Bize teslim edilen emanete en iyi şekilde sahip çıkmak adına çalışmalarımızı, hizmetlerimizi devam ettireceğiz”

AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ise AK Parti’nin kuruluşundan bu yana genci yaşlısı, kadını erkeği ile durmadan bir mücadele içinde bulunduğunu vurgulayarak “Birlik ve beraberlikle sürdürülen bu mücadele sonucu AK Parti her girdiği seçimden galip çıktı. Bu seçimden de galip çıkacağız. Bu sevda ile biz her zaman bu yolun yolcusu olacağız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından ise soru cevap bölümüne geçildi. Bu bölümde Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, salonda bulunanların sorularını yanıtladı.