Başkan Aydın; “Erzurumlular ülkemizin nirengi noktası olmuştur”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği istişare toplantısına katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Aydın; “Erzurum ve Erzurumlu, içinde bulunduğu bölgenin, milletimizin, ülkemizin nirengi noktası olmuştur.” dedi.

Piyer Loti’de bulunan Aziyade Restaurant’ta düzenlenen toplantıya Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Erzurum milletvekilleri, Erzurumlu bürokratlar ve STK temsilcileri katıldı.

Başkan Aydın, toplantıda yaptığı konuşmada Eyüp’te olmanın bir avantaj ve aynı zamanda bir mükellefiyet olduğunu, benzer durumu Erzurum için de gördüğünü ifade ederek şunları söyledi; “Günümüzde Erzurum’un, Erzurumluların bu toprakların, bu milletin temel mayalarından biri olduğunu görüyoruz. Selçuklulardan başlayan bir medeniyet merkezi olmasının yanında Abdurrahman Gazi’yle, Nene Hatun’la, fütuhatlarıyla Erzurum ve Erzurumlu, içinde bulunduğu bölgenin, milletimizin, ülkemizin nirengi noktası olmuştur. Bu gün de o fonksiyonunu devam ettiriyor. Bu nedenle Erzurum’u seviyoruz.”

Konuşmasında, Eyüp Erzurumlular Derneği’nin gerçekten güzel çalışmalar yapan bir dernek olduğunun da altını çizen Başkan Aydın sözlerini şöyle sürdürdü; “Yapılan işler ortada, çoğu faaliyetlerine biz de ortak oluyoruz, görüyoruz. Bu çalışmaların Erzurumlu olmanın verdiği avantajdan ve mükellefiyetten kaynaklandığını biliyorum. Erzurumlular hem Erzurum lokasyonu itibariyle hem de Eyüp’te bulundukları beldenin bölgenin temel taşlarından biri olmaya devam edecekler. Her daim biz de arkadaşlarımızla beraber yürüyeceğiz”