Başkan Aydın, Etnospor Kültür Festivali'ne Katıldı

Geleneksel Türk sporların canlandırılması amacıyla Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali’nin açılışına Başkan Remzi Aydın da katıldı.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı'nda gerçekleştirilen ve vatandaşların geleneksel Türk sporları yarışmalarını izleyip kültürel faaliyetlerde bulunabildiği Etnospor Kültür Festivali’nde Eyüp Belediyesi Simurg Gençlik Merkezi Robot Akademi atölyesi de stant açtı. Festival açılışına katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, alanı gezerek Simurg Gençlik Merkezi Robot Akademi standını da yerinde inceledi.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, organizasyonun düzenlenmesinde katkısı olanlara ve festivali izlemek için alana gelenlere teşekkür ederek, "Biz bu yola çıkarken, geçmişimize, kimliğimize, kültürümüze dair unutulmaya yüz tutmuş ve bize unutturulmak istenmiş birçok değerimizin yeniden halkımızla buluşmasını, yeniden popülerleştirilmesini, hak ettiği değeri kazanmasını amaçlıyoruz." dedi.

28 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK

Vatandaşların, spor yarışmalarını izleyip kültürel faaliyetlere dahil olabilecekleri festivalde kökbörü, kuşak güreşi, aba güreşi, atlı cirit, atlı okçuluk, aşık oyunu, şalvar güreşi, mas güreşi, yaya okçuluğu, yağlı güreş ve geleneksel çocuk oyunları etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayrca Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularının "Diriliş Çadırı"nda ziyaretçilerle buluşacağı festivalde klarnet virtüözü Serkan Çağrı da konser verecek.

Festival, 28 Ağustos Pazar günü yapılacak etkinliklerle sona erecek.