Başkan Aydın Eyüp Sultan'da Vatandaşlarla Bayramlaştı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın bayram sabahı da Eyüp’teydi. Bayram namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan Başkan Aydın namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaştı. Daha sonra TRT 1’in canlı yayınına katılan Aydın, Ramazan ayındaki etkinlikler ve Eyüp’e yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ramazan ayı boyunca Eyüp’ün her köşesini karış karış gezerek, bu mübarek ayda vatandaşlarla bir arada olmaya özen gösteren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile birlikte bayram sabahında da Eyüp Sultan’daydı. Bayram namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan Başkan Aydın, namaz sonrasında cami avlusunda vatandaşlarla bayramlaştı. Özellikle çocukların Başkan Aydın’a ilgisi büyüktü. Başkan Aydın yol boyunca karşılaştığı ve bayramda da çalışan belediye personeli ile de sohbet edip bayramlarını kutladı.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Başkan Aydın, farklı bir Ramazan ayı geçirdiklerini belirterek, “Ramazan ayının manevi atmosferine uygun etkinlikler planlamıştık. Özellikle Eyüp Sultan meydanında iftar ve sahur yapan vatandaşlarımıza bu yıl müsaade etmedik. Böylece ziyaretler ve ibadetleri daha kolay ve huzur içinde gerçekleştirdiler. Amacına ulaşan bir etkinlik programı çıkartmış olduğumuzu görüyorum. Rabbim nice Ramazanlara eriştirsin cümlemizi. Herkesin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Bayram namazı sonrasında Ramazan ayı boyunca Eyüp Sultan Meydanı’ndan iftar ve sahur programları gerçekleştiren TRT 1’in, Bayram Sevinci adlı programına konuk olan Başkan Aydın, canlı yayında Ramazan ayındaki etkinlikler ve Eyüp’e yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Serdar Tuncer’in sorularını yanıtlayan Başkan Aydın, TRT 1 ve ekibine de teşekkür etti.