Başkan Aydın Eyüp'ü adım adım dolaşıyor

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, esnafla buluşmaya, vatandaşla konuşarak dertlerini dinlemeye devam ediyor. Başkan Aydın, Başkan Yardımcıları Şengül Kocabaş, Ahmet Tüfekçi ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile birlikte Esentepe Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet ederek, mahalle için yapılan hizmetleri ve hazırlanan projeleri anlattı.

Öğle namazını Esentepe Camii’nde kılan Belediye Başkanı Remzi Aydın namaz çıkışı caminin çay ocağına girerek burada bulunan vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların bazıları Başkan Aydın’a sorunlarını iletirken bazıları da yapılan çalışmalardan, verilen hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

ESENTEPE’YE KAPALI YÜZME HAVUZU MÜJDESİ

Sohbet sırasında Başkan Aydın, Esentepe Mahallesi için altyapıdan sokak düzenlemelerine, sokak hayvanlarından yeşil alanlara, spor tesisi ve kapalı yüzme havuzuna kadar birçok konuda yapılan çalışmaları ve hazırlanan projeleri anlattı. Vatandaşların sorunlarını bildiklerini belirten Başkan Aydın, “Bütün Eyüp’ü sokak sokak, cadde cadde masaya yatırdık sorunlarını tespit ettik. Konuştuğumuz önemli konulardan biri de yağmur suyu. Dolayısıyla o sorunu İSKİ ile çözeceğiz. Esentepe’nin sorunlarını da çok iyi biliyoruz. Yeşil alana ihtiyacınız var, sokak düzenlemelerine ihtiyacınız var. Bunların hepsi yapılacak. Yardımcılarım ve müdürlerim bu konularda çalışmalarını sürdürüyor. Buraya bir spor tesisi ile kapalı yüzme havuzu da yapılacak.” dedi.

KÜLLİYE VE PRESTİJ CADDELER YAPILACAK

Esentepe ile ilgili olarak hazırlanan projelerden bahseden Başkan Aydın, olabildiğince çok fonksiyonlu, mahallemize yakışır, yeni modern, bir çok imkanlara sahip bir külliye inşa ettireceklerini belirterek, “Bu bizim sözümüzdür, yerine getireceğiz. Mahallemizi ilgilendiren ikinci müjde ise Esentepe için bir prestij cadde projemiz var. Yapılacak prestij cadde; altyapısı, kaldırımları, asfaltıyla kısacası her şeyi ile yeniden örülecek. Cadde genişleyecek, vatandaşların rahat nefes alacağı modern, estetik, kullanışlı bir cadde haline gelecek. Alibeyköy’den başlayarak Yıldız Tabya Meydanı’na kadar uzanan caddede yapılacak bu uygulama. Önümüzdeki üç dört ay içinde başlanacak ve bitecek” şeklinde konuştu. Sokak köpekleriyle ilgili şikayetlere de değinen Başkan Aydın, onlar için de barınma yerleri yapıldığını ve beslenme ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti. Ardından Esentepe sokaklarını dolaşan Başkan Aydın, yolda karşılaştığı vatandaşlarla ve esnaflarla da sohbet etti.