Başkan Aydın Gençlerle Buluştu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, her yıl olduğu gibi bu yıl da, okullarda gençlerle buluşup sohbet etmeye devam ediyor. Geleneksel hale gelen “Lisesiler Buluşması” programı kapsamında okulları ziyaret eden Başkan Remzi Aydın, meslek hayatı ve günlük yaşantısında edindiği tecrübelerini gençlere aktarıyor.

Başkan Aydın, "Liseliler Buluşması" etkinliğinin ilk buluşmasını Alibeyköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle gerçekleştirdi. Samimi bir ortamda, sohbet havasında geçen programda gençlere bir yandan tecrübelerini aktaran Başkan Aydın, bir yandan da kendilerine kılavuz olacak altın değerinde öğütler verdi.

Gençlere hayatları boyunca kötü alışkanlıklardan uzak durarak her zaman iyiliğe kanalize olmaları için nasihatlerde bulunan Başkan Aydın, "Sağlıklı kararlar vererek başarıya doğru emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Başarıya açılan kapının anahtarı yılmadan, yorulmadan, karamsarlığa kapılmadan çalışmaktır." dedi.

SPOR YAPMAK ÖNEMLİ

Spor yapmanın da insan hayatındaki önemine değinen Başkan Aydın, "Her insanın günde en az yarım saat spor yapması gerekli. Zaman önemli. Planlama yaparak okul dışındaki zamanlarda ortamlar oluşturarak sportif aktivitelerde bulunmalısınız. Hiçbir şey yapamazsanız bile muhakkak yürüyüş yapın. Faydasını göreceksiniz." diye ifade etti.

Sohbet sırasında Başkan Aydın, ayrıca öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları da yanıtladı.