Başkan Aydın İstedi Makedonya'daki Türkler Futbol Takımı Kurdu

Spora ve sporculara her zaman destek veren, sporun ve sporcunun yanında olan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın destekleri bu kez ülke sınırlarını aştı. Başkan Remzi Aydın’ın destek ve katkılarıyla Makedonya’da ilk defa Türk gençlerin oluşturduğu bir futbol takımı kuruldu. Başkan Aydın, yeni kurulan Genç Kalemler Futbol Takımı Başkanı Raif Raifi’ye futbol malzemelerini kendi elleriyle teslim etti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın desteği ve öncülüğüyle, Makedonya’da soğuk savaş döneminden bu yana ilk defa, Türk gençlerden oluşan futbol takımı oluşturuldu. Başkan Aydın’ın girişimleri sayesinde kurulan “Genç Kalemler Futbol Kulübü” Gostivar’da resmi başvurusunu yapacak ve Gostivar liginde mücadele edecek.

TAKIMIN TÜM MALZEMELERİ BAŞKAN AYDIN’DAN

Bu arada Başkan Aydın, futbol takımının kuruluşu için, en kaliteli markalardan oluşan ve aralarında 30 forma, 30 eşofman takımı, 30 krampon, antreman malzemeleri ve kaleci eldivenlerinin de bulunduğu malzemeleri Genç Kalemler Futbol Kulübü Başkanı Raif Raifi ile futbol kulübünün basın sözcüsü Adis Hasibi’ye teslim etti. Bu arada Başkan Aydın bir ara takımın formasını üzerine giydi. Kulüp Başkanı Raifi ve basın sözcüsü Hasibi de malzemelerin tesliminden sonra takım formalarını giyerek poz verdiler.

MAKEDONYA’DA YAŞAYAN TÜRKLER İÇİN BÜYÜK MUTLULUK KAYNAĞI OLDU

Genç Kalemler Futbol Takımı Gostivar’daki Türklerin birliğini beraberliğini sağlayan çok büyük bir etken olacak. Gostivar’da yaşayan Türkler kurulan futbol takımı için çok büyük bir mutluluk duyduklarını, büyük bir heyecan yaşadıklarını ve bunun çok büyük bir ihtiyaç olduğu belirtiyorlar. Ayrıca kurulan takım sayesinde Gostivarlı gençlerin bu takımın çatısı altında toplanacağının ve yüzlerce çocuğun daha şimdiden spora motive olduğunun altını çiziyorlar.

DESTEKLER BUNUNLA KALMAYACAK

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Makedonya’da yaşayan Türklere desteği sadece bununla da kalmayacak. Başkan Aydın’ın projeleri arasında dostluk maçları var. Projeye göre Eyüp’te oluşturulacak futbol takımlarıyla oraya gidilerek dostluk maçları yapılacak. Daha sonrasında ise Genç Kalemler Futbol Takımı Eyüp’e gelerek dostluk maçları yapacak.

EYÜP’TE FESTİVAL DÜZENLENECEK

Başkan Remzi Aydın, ayrıca önümüzdeki günlerde futbolla başlayan ve başka alanlarda da gerçekleştirilecek işbirliği ile Eyüp’te bir festival yapılmasını planlıyor. Festivalde Makedonya’da yaşayan Türklerin tiyatro, müzik gibi etkinlikleri düzenlenecek etkinlikle Eyüp’te sahnelenecek.

BANİSA’DA BAYRAM SOFRASI KURULACAK

Bu arada Eşüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kurban Bayramı’nda Gostivar’a giderek, aşağı ve yukarı Banisa’yı bir araya getirecek, bir sofrada buluşturacak bir bayram yemeği verecek. Başkan Aydın’ın desteğiyle Kurban Bayramı’nda büyük bir bayram sofrası kurularak aşağı ve yukarı Banisalılar bu sofrada hep birlikte bayram yemeği yiyecekler.