Başkan Aydın; “Kar için Hazırlıklarımız Tamam”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ülkeyi etkisi altına alan ve akşam saatlerinde de İstanbul’da yoğunlaşması beklenen kar yağışı ile ilgili olarak, “Belediye olarak hazırlıklarımız tamam. Araçlarımızla birlikte ekiplerimiz çalışmalarını 24 saat sürdürecek” dedi.

Meteoroloji’den İstanbul için yapılan hava tahmin raporuna göre, İstanbul’da akşam saatlerinden sonra başlayacak yağışın, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde meydana geleceği, kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışının Salı ve Çarşamba günleri Anadolu yakasında kuvvetli olmak üzere devam edeceği belirtildi. Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren yağışın tekrar karla karışık yağmur ve yer yer yağmur şekline döneceği tahmin ediliyor. Yerde kar yüksekliğinin sahil kesimlerde 1 ila 3 cm. , yüksek yerlerde ise 5 ila 15 cm. arasında olacağı bekleniyor.

Eyüp Belediyesi de beklenen kar yağışı ile ilgili olarak tüm tedbirleri aldı. Başkan Remzi Aydın, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz 24 saat esasına dayanarak çalışmalarını sürdürecekler. Kar yağışının olumsuz etkisini en aza indirebilmek için araçlarımızla tuzlama çalışmaları yapacağız. Eyüp’te ana arterlerin açık tutulması için gerekli talimatlar çalışma arkadaşlarımıza iletildi. İnşallah olumsuzluk yaşamayacağız. Belediye olarak hazırlıklarımız tamam” şeklinde konuştu.