Başkan Aydın Kastamonulularla buluştu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Nişanca Mahallesi’nde bulunan Kastamonu Ağlı ilçesi Kabacı ve Selmanlı Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Programa, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Dernek yönetimi ve vatandaşlar Başkan Aydın`a derneklerini ziyaretinden duydukları memnuniyeti belirttiler. Dernek Başkanı Murat Saraç ise, “Belediyemizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz ve Eyüp`te değişikleri görüyoruz. Bizler gibi dernekleri ve sivil toplum kuruluşların yanında destek ve yardımcı olan belediye Başkanımız Remzi Aydın`a teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Remzi Aydın da konuşmasında, belediye olarak sivil toplum kuruluşların her zaman yanında olduklarını belirterek, “Her fırsatta derneklerimizin davetlerinde yer almaya gayret gösteriyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz. Her zaman dediğim gibi öncelikle insana yatırımı esas alan bir belediye olacağız dedim. Diğer çalışmalarımız belediyemizce yapılıyor yapılmaya devam ediyor ama insana yatırım bize göre ihmal edilmiş bir husustur. Biz Eyüp belediyesi olarak 2014-2019 arasını insana yatırım ve özellikle çocuklarımız gençlerimiz ve eğitime yatırım olarak vizyonumuzu belirledik” dedi.

GENÇLERE VE ÇOCUKLARA ÖNEM VERİYORUZ

Konuşmasında çocuklara ve gençlere verdiği öneme de değinen Başkan Aydın, “İnsana yatırım deyince belediye olarak ne yapılıyor diye derseniz bu çalışmalar için net söylüyor ve iddia ediyorum eğitim konusunda çok ciddi desteklerimiz oluyor çocuklarımıza ve gençlerimize okullarda alamadıkları sistem gereği okullarında alamadıkları eğitimleri de okul dışında vermeliyiz diyoruz. Eyüp`te girmediğimiz okul kalmadı okullarımızın bakımlarından malzemesinden ve personeline kadar okullarımızın eksikliklerini tamamladık. Velilerimiz, okul aile birlikleri okul müdürleri ve milli eğitim müdürlüğümüz teveccühle teşekkürle karşılaşıyoruz çünkü çocuklara eğitim insana yatırım yapacağız diyorsak öncelikle eğitim mekanlarından başlamamız gerekiyordu” dedi.

YURT DIŞI GEZİSİ MÜJDESİ

Lise son sınıf öğrencilerine yapılan eğitim desteğini de anlatan Başkan Aydır, “Geziler düzenledik Vialand tema parkına öğrencilerimiz gönderdik. Türkiye`de bir ilk gerçekleştiriyoruz Eyüp`teki lise öğrencilerimizden okulunda en başaralı ilk 3 öğrencimizi Bosna, Makedonya Üsküp veya Endülüs gibi yurt dışına kültür gezilerine göndereceğiz. Eğitim çalışmalarımızda en üst seviyede çalışmalarımız devam ediyor her şey gençlerimiz için bilgi evleri ve gençlik merkezlerimiz çalışmalarına devam ediyor. Nişanca mahallemizde kentsel dönüşüm olacak. Nişanca tarihi mekanların çoğunlukta olduğu mahallemizde yavaş itinalı ve düzenli çalışmalar yapılacak. Değimiz gibi her şey insanımız için derneklerimizle el ele beraber çalışmalarımız devam edecek sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.