Başkan Aydın, Kemal Efendi'yi ziyaret etti

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İsmailağa Cemaati'nin önde gelen alimlerinden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da hocalığını yapan Kemal Efendi'yi ziyaret ederek hayır dualarını aldı.

Kemal Efendi olarak tanınan Kemal Hud Hocaefendi hayatını İslama vakfetmiş, İsmailağa Cemaati'nin önde gelen sevilen alimlerindendir. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı gençliğinden beri tanıyan ve ona bir dönem hocalık yapan Kemal Efendi, İslam alemine büyük hizmetler verdi, binlerce hafız ve kurra yetiştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da sık sık ziyaret ettiği Kemal Efendi'yi Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da ziyaret ediyor. Son ziyaretini geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren Aydın, Kemal Efendi'nin tavsiyelerini ve hayır dualarını aldı.

Kemal Efendi, ziyarette Başkan Aydın'a özellikle ümmete hizmet etmenin önemi, ecri, hak ve adaletle yönetmenin önemini anlattı, hizmetlerinin daim olması için hayır dualarda bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aydın, “Kemal Efendi, Cumhurbaşkanımızın yetişmesinde büyük emek sahibi bir alimdir. Kendisini zaman zaman ziyaret ediyorum, tavsiyelerini alıyorum. Allah böyle büyük alimleri ülkemizden eksik etmesin” dedi.