Başkan Aydın, Milli İrade Toplantısına Katıldı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Eyüp AK Parti İlçe Teşkilatı, Ensar Konağı'nda düzenlenen Milli İrade toplantısında bir araya geldi

15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün kanlı darbe girişimi sürecinin istişare edildiği Milli İrade toplantısına, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Sultan Karal, Eyüp Belediyesi başkan yardımcıları, Eyüp Belediyesi AK Parti meclis üyeleri, Eyüp İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Yücel ve Eyüp İlçe mahalle başkanları katıldı.

Eyüp AK Parti Milli İrade toplantısında konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ''Tüm teşkilat mensubu kardeşlerime hoş geldiniz diyorum. 15 Temmuz FETÖ'nün kanlı darbe girişiminde milletimiz kötü ve sıkıntılı bir zaman yaşadı. Ama bu sıkıntılı zaman bizleri güçlendiren geleceğe daha iyi hazırlayan, kişiliğimizi, düşüncelerimizi, hayatımızı, pratiğimizi, inançlarımızı kuvvetlendiren bir dönem yarattı." dedi.

EYÜP TEŞKİLATI AZMİNİ VE CESARETİNİ İSPATLADI

Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti: "O gece milletimiz göğsünü siper ederek sokaklarda iradesine sahip çıktı. Rabbimizin inayeti ile O'nun takdiri ile de güzel sonuçlandı. Eyüp teşkilatı her zaman olduğu gibi o akşam da üzerine düşen görevi yaptı. Ben de Eyüp teşkilatının bir ferdi olarak, yakın çalışma arkadaşı olarak gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonraki tüm süreçlerde tüm teşkilat çalışmalarımız da aynen devam edecektir. Eyüp teşkilatı bu anlamda olgunluğunu, cesaretini ve azmini ispatlamıştır. Elhamdülillah bundan dolayı da her bir teşkilat mensubu kardeşime de Eyüp Belediye Başkanı olarak ve bir teşkilat mensubu olarak teşekkür ediyorum.

BU MİLLETİN ELLERİNİ ÖPMELİYİZ

Türkiye Milleti necip ve asil bir milletti. O gece ne kadar necip ne kadar asil bir millet olduğunu tekrar anlamış olduk. Milletimiz ne kadar değişik düşüncelere, değişik yaşam tarzlarına sahip olsa da neticede hepimizin ortak noktasını teşkil eden değerlere bir saldırı söz konusu olduğu zaman yan yana gelmeyi biliyor. Milletimiz bundan dolayı takdire şayandır. Bunu iyi bilmemiz ve bu milletin ellerini öperek bu millete hizmet yolunda daha çok azim ve gayretli olmamız gerektiğinin altını çiziyorum. Yaklaşımlarımızın, değerlendirmelerimizin milletimize olan ilişkilerimize bir teşkilat mensubu olarak bu açıdan bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.''

BÜTÜN İMKANLARIMIZI ZORLAYARAK YOL YÜRÜMELİYİZ

Eyüp AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ise, ''Allah böyle bir şeyi bir daha milletimize yaşatmasın. Değerli dostlar, değerli dava arkadaşlarım artık 15 Temmuz bizim hayatımızda ayrı bir yer ediyor. Allah kendi yolunda bir duvarın tuğlaları gibi kenetlenmiş şekilde gayret eden kullarını sever. Herbir kardeşimizin taşıyıcı bir misyonu var. Hem şanslı hemde sorumluluğu yüksek olan insanlarız bu bakımdan, bundan sonraki süreçte belki şimdiye kadar olandan daha fazla, hem zihnin hem de bedenen yani bütün imkanlarımızı en üst seviyede zorlayarak yol yürümeliyiz.'' eklinde konuştu.