Başkan Aydın "Seneye daha da aktif olup nitelikli eserler üreteceğiz"

Eyüp Belediyesi, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eyüp Halk Eğitim Merkezi'nin birlikte düzenlediği yılsonu sergisi etkinliği Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Yapılan çalışmaları beğeniyle takip eden Belediye Başkanı Remzi Aydın sanatın ve sanatçıların etkileme gücü olduğunu belirterek “Sanatsal çalışmalara ihtiyacımız var, her geçen gün daha nitelikli eserler üretmeliyiz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ve Eyüp Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (ESER) öğrencileri, Rumeli Türkleri Derneği ve Sağlık Bakanlığı eğitmenlerinin katılımıyla Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde bir yılsonu sergisi açıldı. Sergiye de 450 kadına ait eserlerin yanısıra ESER’in engelli öğrencilerinin el emeği göz nuru çalışmaları da yer aldı.

Sergiyi inceleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, çalışmalardan dolayı kursiyerleri tebrik etti. Başkan Aydın, engellilerin ürettiği çalışmaları ilgiyle inceledi. Emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Başkan Aydın, “Bu tür sanatsal çalışmalara ihtiyacımız var. Her bir eser büyük emeklerle, coşkuyla, ruhla ve alınteriyle şekillenip karşımıza çıkıyor. Bunları, anlamak, anlatmak ve yaymak gerekiyor. Burada bulunan sanatçılarımız elbetteki yakın ve uzak çevremize olumlu katkılar yapıyorlar. Son iki yıldır paydaş kurumlarla önemli mesafeler kat ettik. Medeniyetimizin sanat, estetik, mimari, edebi ve folklorik alandaki kaliteli ve donanımlı değerlerinin farkında olmamız, açığa çıkarmamız ve zenginleştirmemiz gerekiyor. Biz paydaşlarımızla işin üretim, tasarım ve pazarlama kısmında aktif olacağız. Seneye daha aktif ve kaliteli eserlerle çıkmayı hedefliyoruz. Her geçen gün daha nitelikli eserler üretmeliyiz” dedi.

'Sanatçılarımız kuyumcu hassasiyetiyle çalışıyor'

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fatih Deniz ise, bu eserlerin büyük bir özveriyle ortaya çıktığını belirterek, “Usta öğreticilerimiz tarafından kursiyerlerimize öğretilen her alandaki el emeği göz nuru eserlerin ortaya koyulmasındaki gösterdikleri başarılı performanslar çok açık ve net. Bir kuyumcu hassasiyeti ile üretilen bu eserler için veli ve öğretmenler takdire şayandır. Sanatçı ruhu ile uğraşan ve gelişen nesillerimiz zararlı alışkanlıklardan ve olumsuz davranışlardan uzak durarak önemli bir sürece dahil oluyorlar” dedi.

Konuşmaların ardından Suriyeli kursiyerlerin İstiklal Marşı, izleyicilerden büyük alkış aldı. Halk oyunları ekiplerinin gösterileri de seyircilerden tam not aldı.