Başkan Aydın, tarihi ayakkabı boyacısına sahip çıktı

Başkanlık makamında duygu dolu anlar

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp’ün adeta tarihi bir değeri haline gelen, 55 yıllık ayakkabı boyacısı Muammer Yalçın’a yeni bir boya sandığı hediye etti.

66 yaşındaki Muammer Yalçın Eyüp’te 55 yıldır ayakkabı boyacılığı yapıyor. Eyüp’te, neredeyse tarihi değer haline gelen ve herkes tarafından çok sevilen emektar ayakkabı boyacısı, iplerle, tellerle bağlayarak yıllardır ekmek parası kazanmaya çalıştığı sandığının yenisine sahip olmayı çok istiyordu. Boya sandığı ile 3 çocuk yetiştiren Yalçın’ın bu hayalini Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın gerçekleştirdi.

TARİHİ AYAKKABI BOYACISINA BAŞKAN SAHİP ÇIKTI

Emektar boyacının talebine duyarsız kalmayan Başkan Remzi Aydın, Muammer Yalçın’a yeni bir boya sandığı hediye etti. Yalçın’ın soğuk havalarda rahat çalışabilmesi için de korunaklı bir yer yapılması talimatını veren Başkan Aydın, “Muammer Yalçın’ı şahsen de tanıyorum. Defalarca ayakkabımızı boyattık. Talebine duyarsız kalamazdık. O bizim, Eyüp ilçesinin adeta tarihi bir değeri. Yeni sandığında da ayakkabılarımızı boyatmaya gideceğiz. Hayırlı uğurlu olsun, Allah hayırlı, bereketli bol kazançlar versin” diye konuştu.

Ustalık belgesine sahip tek ayakkabı boyacısı olduğunu söyleyen Muammer Yalçın da, aldığı hediye karşısında duygulanarak “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun. Şimdi kullandığım sandık tam 60 yıllık. İlk kez böyle bir sandığa sahip oldum” dedi. Bu arada Yalçın, emektar ayakkabı boya sandığını Eyüp Müzesi’ne hediye edeceğini söyledi.