Başkan Aydın, Turizm Haftası Etkinliğinde Liselilerle Buluştu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Turizm Haftası etkinliğine katıldı.

Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü’nün de katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada Başkan Remzi Aydın, turizmin hem ekonomik hem de kültürel açıdan çok önemli bir konu olduğunu vurgulayarak “Farklı ülkeleri gezmek, farklı yerleri görmek, farklı kültürlere ait bir şeyler öğrenmek çok güzel” dedi.

Konuşmasında lise son sınıf öğrencilerine bir de müjde veren Başkan Aydın “Bu sene lise son sınıf öğrencilerinden, her şubeden ilk üçe girenleri yurtdışına geziye götüreceğiz. İlk üçe giren öğrenciler İspanya, Bosna, Makedonya ve Budapeşte’ye gidecek. Okul yıllıklarınız bu sene bizden, onları da yapıyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından sırasıyla sahneye gelen öğrenciler şiirler okudular, şarkı ve türkü seslendirdiler, yöresel kıyafetlerden oluşan bir defile gerçekleştirdiler. Gösterilerin ardından lise öğrencilerinin hazırladığı yöresel yemekler yendi.