Başkan Aydın “Yeni Türkiye”yi Anlattı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, akşam namazı sonrası İstanbul Ordu – Korganlılar Derneği’ni ziyaret etti.

Akşam namazının Yeşilpınar’da bulunan Bilal-i Habeşi Mescidi’nde kılan Başkan Aydın, namaz sonrası Korganlılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek ziyaretine AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Haldun Ertürk ve Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da katıldı. Ayrıca çok sayıda Korganlı da dernek lokalinde hazır bulundu.

“BİZ SAHABELERİ ÖRNEK ALIYORUZ”

Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Remzi Aydın, Korganlılar Derneği üyelerine hitaben bir konuşma yaparak şunları söyledi; “Gecenin bu vakti arkadaşlarımız dernek faaliyeti için buraya geliyorsa bu Korganlılar’ın gerçekten takdir edilecek bir davranış içerisinde olduğunu gösteriyor. Sizlerden aldığımız yetki ile bir yıldır gayret içerisindeyiz. Sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Eyüp’te gerçekten güzel şeyler yaptığımızı görüyorum, bunun emarelerini yaşıyorum. Özellikle insana yatırım yapacağız demiştik, bunun içinde projelerimizi gerçekleştirmeye başladık. Eğitim konusunda, gençler konusunda, okullara destek konusunda, kültür konusunda, spor konusunda, sosyal yardım konusunda çok ciddi çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu alanda Eyüp Belediyesi zirve olmaya doğru büyük bir hızla, emin adımlarla ilerliyor. Adıyaman’a gittim, Samsat ilçesi ile kardeş ilçe protokolü imzalamak için. Samsat ilçesinin çok büyük bir özelliği var, o özellik Hz. Peygamber’in (S.A.V.) ‘Onda hayırdan başka bir şey görmedim’ dediği sahabe Safvan bin Muattal Hazretleri’nin orada meftun olması. Biz sahabeleri örnek alıyoruz ve örnek almamızın tecellisi olarak da bunu belediyeciliğe yansıtarak kardeşliği tesis etmeye çalışıyoruz”

“İŞTE YENİ TÜRKİYE”

Konuşmasında, Türkiye’nin yapılan yatırımlarla, günümüzde geldiği noktaya da vurgu yapan Başkan Aydın, “Sabah İstanbul’dan uçağa bindik, 1,5 saat sonra Adıyaman’daydık. Oradan araçlara bindik, geniş duble yollardan 20 dakikada Samsat’a ulaştık. Adıyaman’da birçok yatırımın yapıldığını gördük. Sonrasında yine duble yollardan 1 saatte Urfa’ya geçtik. Urfa’ya geçtiğimizde pırıl pırıl bir şehir gördük. Ziyaretlerimiz bittikten sonra akşam İstanbul’a döndük. Bunları şunun için anlatıyorum, işte size Yeni Türkiye arkadaşlar. Bu 14 saat süren seyahati bundan 10 - 15 yıl önce bu kadar sürede yapabilir miydim? Tüm Türkiye’nin gündemine düşmüş bir hizmetimiz var, Yüksek Hızlı Tren ile Konya gezisi. Aşağı yukarı 12 saat içerisinde güvenli, hızlı ve rahat bir şekilde Konya’ya gidip geliyorsunuz. Konya 800 kilometrelik bir yol. Eğer bu Yüksek Hızlı Tren yapılmamış olsaydı bu hizmet verilebilir miydi?” diye konuştu.